• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
Bu fotoğrafı çeken Astronot Dünya’ya döndü

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği 'Dünya Turnuvası' adlı çevrimiçi fotoğraf yarışmasında kazanını uzaydan çekilmiş Van Gölü fotoğrafının sahibi Astronot Kate Rubins, Dünya’ya döndü.

VAN’A DAVET EDİLDİ

Dünya’nın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nün adının dünya çapında duyulmasına katkı sağlayan Kate Rubins, Van Valiliği tarafından ‘fahri hemşeri' ilan edilmiş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Edremit Belediye Başkanı İsmail Say başta olmak üzere birçok yetkili tarafından Van’a davet edilmişti.

PARAŞÜTLERLE İNDİ

Astronot Kate Rubins, iki meslektaşı ile Kazakistan’ın Dzhezkazgan kasabasının güneydoğusuna sabah saatlerinde iniş gerçekleştirdi. 185 günün ardından Dünya’ya paraşütlerle yapılan inişlerde herhangi bir sorun yaşanmadı. Astronot Rubins, ve meslektaşları, uzayda geçen 185 günün ardından temiz hava aldı.

BASIN TOPLANTISI YAPILACAK

185 günlük uzay görevi 21 Nisan Çarşamba günü saat 15.15'te 85 basın toplantısında tartışılacak. Toplantı, NASA'nın Houston'daki Johnson Uzay Merkezi'nden gelen haber konferansı, NASA Televizyonu, NASA uygulaması ve ajansın web sitesinde canlı yayınlanacak.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir