• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Ramazan ayını sevinçle karşılayan halk: Tek burukluğumuz teravih namazını camide kılamamak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyanet İşleri Başkanlığının salgın gerekçesiyle aldığı karar nedeniyle Müslümanlar bu yıl da Ramazan ayında teravih namazlarını evlerde kılıyor.

 

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına girmenin sevincini yaşayan Batmanlılar, bir taraftan da iki yıldır Ramazan ayında camide cemaatle teravih namazını kılamamanın hüznünü yaşadığını belirtiyor.

Eyüp Başaran

“Camide teravih namazını kılamamanın burukluğunu yaşıyoruz”

“Teravih namazını camide kılamamanın burukluğunu yaşıyoruz” diyen Eyüp Başaran, “Allah’a bizi yine bir Ramazan ayına daha kavuşturduğu için şükrediyoruz. Ancak bir burukluk var içimizde. Bu sene de camilerde teravih namazını cemaatle kılamamanın burukluğunu yaşıyoruz. Yine de elhamdülillah diyoruz. Bu sene de teravih namazımızı evimizde çocuklarımızla beraber kılmak nasip oldu. Buna da çok şükür. Ramazan güzel geçiyor elhamdülillah. Şu an her yerde manevi bir hava hâkim. Allah devamlılığını sağlasın inşallah.” dedi.

Muhammed Nurullah Sönmezışık

“Teravih namazı camilerde kılmak istiyoruz”

Ramazan ayı denildiği zaman ilk akla gelenin teravih namazı olduğunu belirten Muhammed Nurullah Sönmezışık ise şunları söyledi:

“Rabbim bizi tekrar Ramazan ayına kavuşturduğu için şükürler olsun. Ramazan ayı denildiği zaman insanların aklına teravih namazı gelir. Bunun için camide teravihlerimizi kılmamız lazım. Teravih namazını evlerimizde kılıyoruz ama camide hem hayrı hem de manevi havası daha çoktur. Hükümetten ricamız camilerde rahat bir şekilde teravih namazı kılmaktır.”

Hasan Şimşek

“Bu musibetler bizim iyilikten uzak kalmamızdandır”

Camide teravih namazı kılamamanın hüznünü yaşadığını belirten Hasan Şimşek, başlarına gelen bu musibetin şefkat ve merhametsizlikten kaynaklandığını ifade etti.

Şimşek, “Ramazan ayı bereket, af ve mağfiret ayıdır. Ramazan geldiği zaman sofralarda çeşit çeşit yemekler oluyor. Bu kadar bereketli bir ayda teravihlerimizi camilerde cemaatle kılmamız gerekirdi. Maalesef insanların birbirlerine şefkat ve merhameti kalmadığı için bu haldeyiz. Allah bizi muhafaza etsin ve bize yardım etsin. Başımıza gelen bu musibetler bizim iyilikten uzak kalmamızdandır. Şu anda teravih namazını camide cemaatle kılamamak bana ölüm gibi geliyor.”

Necati Demir

“Teravihlerimizi camide kılmak isterdik”

Necati Demir ise şu ifadeleri kullandı: “Biz teravih namazımızı camilerde kılmak istiyoruz. Fakat salgın tedbirleri nedeniyle camilerde teravih namazını cemaatle kılamıyoruz. Ramazan ayı güzel geçiyor çok şükür. Allah’ın izniyle bu hastalığın bitmesi için dua diyoruz. Devlet izin verseydi teravihlerimizi camide kılmak isterdik.”(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir