• DOLAR 8.475
  • EURO 10.275
  • ALTIN 499.368
  • ...
Camiler Ramazan'a hazır
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

13 Mart Salı günü yani yarın idrak etmeye başlayacağımız Hicri takvime göre 1442'nci Ramazan ayı nedeni ile camilerdeki hazırlıklar tamamlandı.

 

Ağrı'daki bütün camilerde yapılan hummalı çalışmalar sona erdi camilerde Ramazan ayı için gerçekleştirilen hazırlık bitirildi.

Ağrı Ulu Caminde yapılan hazırlıkları takip ettik. 4 bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabildiği camide Covid-19 tedbirleri kapsamında önlemler alındı, safların dizaynını belirleyen yeni şeritler çekildi, dezenfektan kutuları yenilendi, her taraf yeniden temizlendi.

Yapılan hazırlıklar ile ilgili İLKHA'ya konuşan Ulu Camii İmam Hatibi Yılmaz Erdem, "Rabbimize Hamd-u Senalar olsun, Peygamber Efendimiz (Sallalahu Aleyhi Vessellem)'e salat ve selam olsun inşallah. Peygamber Efendimizin buyurduğu üzere, "Yarabbi Recep ve Şaban'ı hakkımızda hayırlı eyle Ramazan'a ulaşmamızı nasip eyle." Bir Ramazan ayının daha gölgesi üzerimize düştü, nasip olursa Salı gününden itibaren Ramazan ayı başlamaktadır. Bizde Ulu Camii görevlileri olarak Ramazan'a hızlı bir şekilde hazırlanabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ramazan'da özellikle daha bir heyecan ve özveri ile uğraştık. Saf işaretlemelerini yaptık, Elhamdülillah temizlik konusunu hallettik, cemaatimizin rahat edebileceği temiz, nezih bir ortamda namaz kılabilecekleri bir alan oluşturmaya çalıştık." dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir