• DOLAR 8.662
  • EURO 10.58
  • ALTIN 494.904
  • ...
Ramazan öncesi kutlu bir çağrı

Bilal Kaymaz-Hamza Zeren – DİYARBAKIR

Yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine umut olan Umut Kervanı, Ramazan ayında yapılacak yardımlar için çalışmalarını başlattı. Diyarbakır'da hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesini gören Diyarbakır Umut Kervanı, hayırseverlere çağrıda bulundu.

Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, Ramazan ayı için çalışmalarının startını verdiklerini belirtti. Elelçi, "Malumunuz Ramazan ayı bereket ayıdır. Bu ayda hayırseverlerin yapacağı yardımlar muhtaç aileler açısından çok önemlidir. Bize başvuran binlerce mağdur ailenin gözü Ramazan ayında verilecek fitre ve zekattadır. Yani muhtaç ailelerimizin Ramazan ayında beklentileri çoktur." dedi.

"TÜM HAYIRSEVERLERİ KATKI SUNMAYA DAVET EDİYORUM"

Her Ramazan ayında Umut Kervanı olarak yardım çalışmalarını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Elelçi, şunları söyledi: "Tüm üye ve gönüllülerimizle birlikte Ramazan ayı çalışmalarını başlattık. İlk olarak Ramazan öncesi yakın bir zamanda mağdur, muhtaç, yoksul ve kimsesiz durumda olan ailelerimize gıda paketleri, kırmızı et ve hayırseverlerin verecekleri başka yardımları iftar ve sahurlara ulaştıracağız inşallah. Hayırseverlerin de bu çalışmaları gelip görmelerini ve yardım ulaştırdığımız ailelere birlikte giderek hayra ortak olmalarını istiyoruz. İnşallah bu Ramazan'ın bereketinden hepimiz istifade ederiz. Ramazan umuttur, dolayısıyla tüm hayırseverleri bu umuda ve beklentiye katkı sunmaya davet ediyorum. Şimdiden yapacakları yardımları Rabbim kendi katında kabul etsin."

Kaynak: İLKHA

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir