• DOLAR 8.05
  • EURO 9.69
  • ALTIN 462.522
  • ...
Sesime Ses Olun! AFİYE İÇİN AYAĞA KALKIN

HABER MERKEZİ

2003 yılından bu yana 3 çocuğuyla kaybolan ve kısa süre sonra ABD zindanlarında olduğu haberine ulaşılan İslam dünyasının önemli bir bilim Kadını olan kalan Afiye Sıddıki için başta kadın hakları örgütleri, BM ve dünyanın sessizliği devam ediyor. Kardeşinin kurtarılması için bütün Müslüman idarecilerin ve halkların harekete geçmesini belirten Dr. Fevziye Sıddıki, ümmette Afiye Sıddıki için ayağa kalkma çağrısı yaptı.

“TÜRKİYE HALKI ZULÜM GÖREN ÇARESİZ KARDEŞİMİN FERYADINA CEVAP VERECEKTİR”

Kardeşinin haydut ABD’nin elinden kurtarılması için Türkiye halkına çağrı yapan Dr. Fevziye Sıddıki, “Sevgili Türkiye Halkı Assalamu Aleyküm.

Sizlere, karanlık bir 11 Eylül günü hukusuzca kaçırılmış, adil olmayan uydurulmuş bir mahkemede 86 yıl hapse mahkum edilmiş masum bir kızın kardeşi olarak, bir anne olarak, yeryüzünde yaşayan bir insan olarak sesleniyorum: Sesime Ses Olun!..

Afia Sıddiqui'nin ABD zindanlarında küçücük bir hücrede, kinci muhafızların aralıksız işkenceleri ile Müslüman kimliğine, inancına, onuruna yaptıkları hakaret ve alaylarla 18 yılını tamamladığı gündür. Lütfen bize yardım edin..

Allah'a inancım tam ki; Osmanlı mirası olan Türkiye halkı zulüm gören çaresiz kardeşimin feryadına cevap verecektir. Ümmet, kardeşi Afia için ayağa kalkacak ve Afia'nın kurtuluşuna vesile olacaktır.” şeklinde konuştu.

"MÜSLÜMANLAR, ÜMMETİN BU KIZI İÇİN BİRLEŞMİŞ OLSALARDI AFİYE HAPSE ATILMAZ VE TÜM DÜNYADA ALAY KONUSU OLMAZDI"

Sıddıki, "Afiye Sıddıki 11 Eylül 2001 yılında artık gözden düşmüş olan 'Terör Savaşı'nın kurbanı oldu. 2003 yılının mart ayında, kendisi, 6 aylık bebeği, 3 buçuk ve 6 yaşındaki çocukları ile birlikte Karaçi sokaklarında kayboldu. Gizlice hapishaneye götürüldü. Daha sonra 650 numaralı gri hanım olarak bilinen Afiyet Sıddıki ortaya çıktı. 6 aylık olan en küçük çocuğundan hâlâ bir haber yok. Müslümanlar, ümmetin bu kızı için birleşmiş olsalardı Afiyet hapse atılmaz ve tüm dünyada rezil olup alay konusu olmazdı. Çünkü zulüm kimden gelirse gelsin zulümdür. Abdullah veya Richard Berman fark etmez, adaletsizlik zulüm kimden gelirse gelsin zulümdür." dedi.

"DÜNYADA SIKINTI İÇİNDEKİ BİR KIZ KARDEŞİN ONURUNU KURTARACAK MÜSLÜMAN KALMADI MI?"

Ablasının Kur'an-ı Kerim okumayı bırakması için şiddete maruz kaldığını söyleyen Sıddıki, "Hapishaneden çıkanlardan bazıları hapishane görevlilerinin 'Afiye ile Allah'ınız nerede?' diye alay ederken bir kafeste kilitli halde ağlarken gördüklerini iddia ediyorlar. Behram'daki korkunç işkence, Bagram'ın gri hanımı olarak da bilinen 650 mahkûmun çığlıklarını duyan tanıklara göre dünya çapında iyi biliniyor. Dünyada sıkıntı içindeki bir kız kardeşin onurunu kurtaracak Müslüman kalmadı mı?" diye konuştu.

AFİYE SIDDIKİ  KİMDİR?

1972 yılında Karaçi’de doğan Doktor Afiye Sıddıki, tıp eğitimini Amerika’da görmüş. MIT’de (Massachussetts Institute of Technology) tıp okumuş, nöroloji alanında çalışmış ve beyin cerrahı olarak mezun olmuş. Eğitimini tamamladıktan sonra ülkesine geri dönen Sıddıki orada başörtüsü takmaya başlamış.

Öğrenimini tamamlayarak ülkesine dönen, Dr. Afiyet Sıddıki 2003 yılında İslamabad’dan Karaçi’ye annesini ziyarete gitmek üzere üç çocuğu ile beraber hava alanına gider. O tarihten sonrada esrarengiz bir şekilde kaybolur ve sonraki beş yıl boyunca genç doktordan ve çocuklarından haber alınamaz.

Sıddıki’ye göre o gün havalimanı yolunda onu kaçırırlar. O kendisini kaçıranların çocukları Ahmed’i, Meryem’i ve bebeğini de kendisinden ayırdıklarını iddia ediyor. Onun hatırladığı son şey o gün kolundan şırıngayla bir ilaç enjekte edildiği… Daha sonra o kendisine geldiğinde gözlerini bir hapishane hücresinde açar. O, o anda kendisinin Afganistan’da bir askeri üste olduğuna inanıyor. Çünkü inip kalkan uçak sesleri duyuyormuş. Sıddıki beş yıldan fazla bir zaman bu hapishanedeki hücresinde tek başına kaldığını söylüyor. Onu maskesiz ve üniformasız Amerikalılar sorgulamışlar. Günlerce ona çocuklarının dehşet dolu çığlıkları dinletilmiş. Ayrıca bu süre içerisinde o sadece bebeği Süleymanı buzlu bir camın ardından görme fırsatı bulmuş. 7 yaşındaki Ahmed’in ise kanlar içindeki fotoğrafını görmüş. Meryem’in ise yakalandığı bir hastalık sonucu öldüğü söylenmiş. Sıddıki kendisine zorla yüzlerce sayfalık kirli bomba ve virüslerle biyolojik saldırı silahları planları yazdırıldığını belirtiyor.

2003’te kayıplara karışan Dr. Afiye Sıddıki 2008 yılında bulunur. En büyüğü dört yaşında olan ve üç çocuğuyla birlikte kaçırılan Dr. Sıddıki Pakistan polisi tarafından gözaltına alınıp ABD’ye para karşılığında satılır. Bu bilgiler, Afganistan’da Taliban tarafından rehin alınıp daha sonra Müslüman olan meşhur gazeteci Yvonne Ridley’in araştırmalarından öğreniliyor. Ridley’in Pakistanlı kadın hakkındaki araştırması, en küçüğü bir aylık en büyüğü dört yaşında olan üç çocuğuyla birlikte Karaçi’den İslamabad’a yolculuk yapmak üzere havaalanına gittiği sırada 2003 yılında ortalıktan kaybolduğunu ortaya koyuyor. Pakistanlı Doktor Afiyet Sıddıki’ye o tarihten sonra ona ne olduğunu kimse bilmiyor, sadece Amerikan basınında bu kadının Pakistan polisi tarafından tutuklanarak Amerikan güçlerine teslim edildiğine dair bir habere rastlıyor.

Amerikan istihbaratı Dr. Sıddıki’nin El Kaide ajanı olduğu safsatasıyla 11 yıldır büyük bir zulümle zindanda tutuyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir