• DOLAR 8.551
  • EURO 10.085
  • ALTIN 495.393
  • ...
Siirt Üniversitesi’nin hayvancılık alanındaki atılımları devam ediyor

Siirt Üniversitesi Rektörü Şındak, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması-İhtisaslaşma projesi kapsamında “Tarım ve Hayvancılık” alanında ihtisaslaşma programı yürüten üniversitede, çalışmalara ivme kazandırmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile görüşme gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen görüşmede, küçükbaş hayvan türlerinde et, süt ve döl verimliliği yüksek olan ırkların Siirt Üniversitesi’ne kazandırılması, mevcut ırklarla ilgili melezleme çalışmalarının yapılması, bu melez ırkların iklim koşullarına uyumunun araştırılması ve yüksek genetik kaliteye sahip ırklar elde edilmesi ile ilgili çalışmaların gerçekleştirilmesi için destek talebinde bulunuldu.

Rektör Şındak, söz konusu alanlarla ilgili olarak Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Sait Kocabay ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerin olumlu bir havada geçtiğini kaydeden Rektör Şındak, “Üniversitemizin ihtisaslaşma programına verecekleri destek ve katkılar için başta Bakan Yardımcımız sayın Mehmet Hadi Tunç olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.” dedi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir