• DOLAR 8.056
  • EURO 9.693
  • ALTIN 462.443
  • ...
Afiye Sıddıki’nin kız kardeşi Sümeyye Erdoğan ile görüştü

DOĞRUHABER

ABD tarafından kaçırıldıktan ve işkencelere maruz kaldıktan sonra 86 yıl hapis cezasına çarptırılan Pakistanlı Bilim Kadını Doktor Afiye Sıddıki’nin kız kardeşi Fevziye Sıddıki, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ı ziyaret etti.

HÜDA PAR İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI AĞIRLADI

Bir dizi temaslarda bulunmak ve Dokror Afiye Sıddıki’nin durumunu kamuoyunun gündemine taşımak için İstanbul’a gelen Fevziye Sıddıki’yi HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Meryem Kiraz, İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük ve İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Aktaş karşılamıştı. HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığının misafiri olarak İstanbul’da bulunan Fevziye Sıddıki, KADEM’i de ziyaret etti.

“DÜNYAYI DOLAŞARAK HAK ARAMA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR”

KADEM’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “2003 yılında Pakistan'dan kaçırılarak delilsiz suçlamalarla ABD'de 86 yıl hapse mahkum edilen ve insanlık dışı muamelelere maruz kalan Dr. Afiye Sıddıki'nin kız kardeşi, KADEM Y.K. Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ı ziyaret etti. Fevziye Sıddıki, ABD'li yargıcın dahi "hiçbir somut delil olmadan karar verildiği" itirafına rağmen 18 yıldır hücrede tutulan kardeşinin serbest bırakılması için, dünyayı dolaşarak hak arama mücadelesini sürdürüyor.” ifadelerine yer verildi.

“ULUSLARARASI HAK ÖRGÜTLERİNİ TEPKİ VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Açıklamanın devamında, “Sanık lehine delillerin doğru değerlendirilerek adil bir yargılamanın yapılması için tüm uluslararası hak örgütlerini tepki vermeye davet ediyoruz.” denildi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir