• DOLAR 8.432
  • EURO 10.232
  • ALTIN 497.809
  • ...
Filistinli mülteciler "hukuki sorunlarının çözümü" için Beyrut'ta oturma eylemi başlatıyor

Filistinli mülteciler, Lübnan'da karşı karşıya kaldıkları hukuki sorunların çözüme kavuşturulması, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, ilaç ve tıbbi tedavi erişiminde kolaylıkların sağlanması amacıyla başkent Beyrut'taki Filistin Büyükelçiliği binası önünde oturma eylemi çağrısı yaptı.

Lübnan'daki Filistinli Mülteciler Komitesi yetkililerinden Ebu Nasır, eylem kararının ardından tehdit telefonları aldıklarını ve eylemlerini durdurmaya zorlandıklarını dile getirdi.

Filistin'in Beyrut Büyükelçisi Eşref Debbur ile bir araya geleceklerini dile getiren Ebu Nasır, eylem kararının, görüşmeden çıkacak sonuçlara göre netleşeceğini söyledi.

Ebu Nasır, görüşmede, Suriye'den Lübnan'a gizli yollardan gelen Filistinli ailelerin herhangi resmi bir belgeleri olmadığı için karşılaştıkları hukuki sorunların ortadan kaldırılması konusu üzerinde duracaklarını kaydetti.

Ebu Nasır, çok zor şartlarda yaşayan mültecilere yönelik insani yardımların artırılması ve ihtiyaç duydukları ilaçların temin edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Taleplerinin karşılıksız kalması halinde gerilimin artacağını aktaran Ebu Nasır, mültecilerin onurlu bir hayat için protesto eylemlerine başvuracağı uyarısında bulundu.

Lübnan'ın farklı bölgelerinde yer alan ondan fazla kampta yaşayan Filistinli mülteciler, hayatlarını oldukça zor şartlar altında sürdürüyor. Ülkede 600 bine yakın Filistinli mültecinin yaşadığı belirtiliyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir