• DOLAR 8.69
  • EURO 10.381
  • ALTIN 498.183
  • ...
Yağmur yağdı, Düzce-Zonguldak yolu çöktü

Bölgede meydana gelen aşırı yağış sonucu ilk önce Düzce-Zonguldak kara yolunda çatlak meydana geldi. Yağışın devam etmesi ile birlikte gece saatlerinde Akçakoca’dan Düzce istikametine duble yol tamamen çöktü. Düzce-Zonguldak yolu trafiğe kapatıldı.

GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Heyelanın korkutucu boyutu ise gün ağırınca ortaya çıktı. Jandarma ekipleri Şifalı Su ile Akçakoca Sapak mevkilerinde önlem alarak araç geçişine geçişine izin vermiyor. İstanbul istikametine gidecek araçlar, Sakarya-Kocaali yönüne, Ankara yönüne gidecek araçlar ise Zonguldak- Ereğli yoluna yönlendiriliyor.

VALİ VE KARAYOLLARI YETKİLİLERİNDEN İNCELEME

Öte yandan heyelanın meydana geldiği alanda Düzce Valisi Cevdet Atay ve Karayolları yetkilileri alternatif yol güzergahı ile ilgili incelemeler yaptı.

İncelemenin ardından açıklamada bulunan Vali Cevdet Atay, çalışmaların hemen başlayıp hızlı bir şekilde geçişin sağlanacağını belirterek, “Akçakoca Düzce Karayolunun 6. kilometresindeyiz. Heyelan dün geceden itibaren etkisini arttırdı. Arkadaşlar zamanında tedbirlerini aldı yolu trafiğe kapadı. Jandarma ve Polis ekiplerimiz hem Düzce tarafından hem de Akçakoca tarafından yolu trafiğe kapadı. Karayolları yetkilileri buradalar. Hızlı bir şekilde geçiş sağlanacak, buda 3-4 günü alacak. Ondan sonrada burada kalıcı yapımım işlerine hızlı bir şekilde başlayacaklar. Çünkü burası önemli bir yol, ticarete yönelik ciddi bir yol. Karayolları hızlı bir çalışma yapacak” ifadelerinde bulundu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir