• DOLAR 8.542
  • EURO 10.148
  • ALTIN 499.125
  • ...
Ramazan yardım tırları yola çıktı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ramazan ayı hazırlıklarını tamamlayan İHH, Kilis Koordinasyon Merkezi’nden Türkiye’nin 81 il ve ilçelerine gönderilmek üzere yardım tırlarını yola çıkardı.

Her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ilk elden ulaştıran İHH, bu yıl yine yetimlerin ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Bu sene de çalışmalarını gerçekleştirecek İHH ekipleri, 29 yıllık tecrübenin verdiği güvenle ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, mültecilerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak ve Ramazan ayının bereketini evlere taşıyacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olunacak yardımlar kapsamında, yetimlere bayramlık giysiler hediye edileceği, kumanyalar dağıtılacağı, iftar sofraları kurulacağı ve yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacağı belirtildi.

İHH Kilis Koordinasyon Merkezi tarafından yola çıkan yardım tırları ile ilgili bilgi verilen açıklamada, “Başta Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı İHH’nın iyilik hareketine katabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceği kampanyalara destek olabilirsiniz.” denildi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir