• DOLAR 9.269
  • EURO 10.782
  • ALTIN 527.122
  • ...
​Sürücüler kazaya neden olan yolun onarılmasını istiyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şırnak ile Cizre arasındaki 35 kilometrelik karayolu 1997'de ihalesi yapılan ve 1998'de inşaatına başlanan ve 21 yıl yapımı süren ve tam olarak bitirilmeden hizmete açıldı.

Çift şerit olarak trafiğe açılan yolun bazı yerlerinde, tek şerit olarak trafiğe açılmış durumda. Bozuk ve çukurlu olması özellikle yağışlı havada kayganlaşmasıyla meydana gelen kazalarda onlarca kişi yaralandı.

3 yıl önce kullanıma açılan yolun bozulmasına tepki gösteren sürücüler, yolun onarılmasını istedi.

Meydana gelen kazalara şahit olduğunu belirten İslam Togay, "Bu yol yağışlı zamanlarda daha tehlikeli. Artık ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yollar kaygan olduğu için kaza oluyor. Yağmurlu günlerde çok kaza oluyor. Geçen günlerde Cizre’ye yolu üzeri zincirleme kaza oldu. Ardından bir tır daha kaza yaptı. Ambulansta devrildi, yaralılarda vardı." ifadelerini kullandı.

Bayar Bilen, "Ben bir sürücü olarak Şırnak-Cizre yolundan memnun değilim. Bizzat kendim 3-5 kazaya şahit oldum. Yollarımız çok bozuk ve engebeli. Yolun yeni yapılmasına rağmen hafif bir yağmur yağdığında dahi zorlanıyoruz. Yol çok çabuk bozuldu. Yol, yapanların ve denetleyenlerin ihmali sonucu böyle olmuştur. Bir sürücü olarak bu yolun yapılmasını istiyorum." dedi.

Son bir ayda meydana gelen kazalar

Söz konusu yolda son bir ay içerisinde basına yansıyan 4 kaza meydana geldi. Bu kazalarda yaklaşık 20 kişi yaralandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir