• DOLAR 8.067
  • EURO 9.682
  • ALTIN 460.376
  • ...
Pazarcı esnafı durumdan memnun değil
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Normalleşme adımlarının atılmaya başlandığı 1 Mart itibariyle hafta sonu kısıtlamalarının sadece pazar olarak belirlenmesinin ardından kurulan semt pazarı vatandaşların ilgisizliğinden dert yandı.

Cumartesi güleri Mehmet Akif Mahallesi'nde kurulan semt pazarındaki esnaflardan Mehmet Altındal "Hayırlısıyla inşallah iyi olur ama bizim beklentimiz yok. Bugün iş olmaz ama hafta işimiz olur inşallah. Fiyatların yüksek olması vatandaşın alım gücünü düşürüyor. Bu durum vatandaş kadar bizi de etkiliyor. Vatandaş alışveriş yapamadığı zaman bu durum doğal olarak bizleri de etkiliyor yani hem esnaf hem vatandaş olarak fiyatlardan şikâyetçiyiz." dedi.

Salgın nedeniyle vatandaşın pazarlara gitme noktasında tedirgin olduğunu dile getiren Esnaflardan Bilal Yıldırım "Şu an ilk iki, üç hafta bir beklentimiz yoktur. İnsanlar salgın nedeniyle dışarı çıkmaya korkuyor. Adıyaman'da günlük vaka sayısı fazla olduğu için bu durum vatandaşların pazara gelme noktasında korkmasına neden oluyor. Salgın nedeniyle fiyatların baya bir yüksek olmasından dolayı millet alsa bir der almasa bir dert o yüzden bu durum millete zor geliyor. Salgın nedeniyle insanlar çalışamıyor bu durumda 5 lira dahi insanlar için çok bir miktar oluyor." ifadelerini kullandı.

Pazarcı Esnafından Kadir Menteş "Hafta sonu kısıtlamalarının sadece pazar gününe alınmış olmasının ardından cumartesi kurulan ilk Pazar olduğundan insanlar henüz haberdar olamadı. Ama önümüzdeki günlerde inşallah işler düzelecek diye ümit ediyoruz. Fiyatların yüksek olması ülke geneliyle biraz sıkıntılıdır. Bu da salgın ve iklim değişikliğinden kaynaklanan bir yüksekliktir. Pazarın özelliği fiyatların marketlere oranla daha düşük olmasıdır." şeklinde konuştu.

Esnaf olarak mevcut durumdan herhangi bir beklentilerinin olmadığını dil getiren Mehmet Varol "Şu an hiçbir beklentimiz yok, müşteri yüzde 50 oranda azalmış durumdadır salgın nedeniyle. Bir seneden beridir esnaf kan ağlıyor. Bundan dolayı biz halkımızı pazara davet ediyoruz." dedi. (İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir