• DOLAR 8.721
  • EURO 10.395
  • ALTIN 498.01
  • ...
Vali Yerlikaya: Şehrimizin mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

AFAD Hasdal Yerleşkesinde düzenlenen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 39 ilçe belediye başkanları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

"İstanbul için hep birlikte mücadele etmeye devam ediyoruz"

Toplantının İstanbul için hayırlı vesile olması temennisiyle konuşmasına başlayan Yerlikaya, " Dünyanın 14'üncü büyük kenti olan şehrimizde bir yıldır salgınla mücadele ediyoruz. Ülkemizde ve İstanbul’da güçlü bir sağlık sistemimiz var. Bu mücadeleyi; kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere meslek odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve tüm ekipler olarak hep birlikte verdik, vermeye devam ediyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı sonrasında alınan kararlar ile ülkede "Kontrollü Normalleşme" dönemine geçildiğini hatırlatan Yerlikaya, yeni süreçte 'Dinamik Denetim Modeli' ile denetimlerin hayatın her alanında artarak devam ettiğini söyledi.

"İstanbul’da hedefimiz mavi kategori"

Başta yeme-içme yerleri, toplu ulaşım araçları, sosyal ve kültürel mekânlar olmak üzere bütün işletmelerimizi ziyaret ediyor, salgın önlemlerine riayet edilmesi için tavsiyelerde bulunan Yerlikaya, "Şehrimizi en düşük risk grubu olan mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz. Uyum içinde, el ele vererek İstanbul’umuzun salgını yenmesi için çalışacağız. Turuncu kategori şehrimize yakışmıyor. Boğaz’ımız gibi İstanbul masmavi renge bürünmeli. İstanbul’da hedefimiz mavi kategori. Bu hedefimiz, işleri sıkı tutarak ve kurallara uyarak gerçekleşebilir." diye konuştu.

“Mavi Kategorinin Hedeflerini Anlatmak Bütün Yöneticilerimizin Vazifesi”

Mavi kategorinin hedeflendiğini hem tanıtmak hem anlatmak hem uyarmak bütün yöneticilerin vazifesi olduğunu belirten İBB Başkanı İmamoğlu ise sürecin itinayla ve dikkatle yönetmek gerektiğini vurguladı.

Toplantıda; İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Halk Sağlığı Başkanı Dr. Abdullah Emre Güner, birer sunum gerçekleştirdi.

Toplantı, Belediye Başkanları, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir