• DOLAR 8.118
  • EURO 9.803
  • ALTIN 465.11
  • ...
Bu ilde pazar günü hiç kimse dışarı çıkamayacak

Kırmızı kategorideki Aksaray'da denetimler artırıldı. Vali Hamza Aydoğdu, 1500 kişilik ekiple denetimlerin yapıldığını, pazar günü ekstra önlemlerin alınacağını ifade etti.

Pazar günü vatandaşa gösterilen istisnai durumun gösterilmeyeceğini belirten Vali Aydoğdu "istisnalar da ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hiçbir şekilde, hiçbir vatandaşımız sokağa çıkmayacak. Bakkallar, manavlar, parklar dahil olmak üzere her yer kapalı olacak. Bir gün boyunca sabredeceğiz" dedi.

Vatandaşlara ihtiyaçlarınızı giderin çağrısında bulunan Vali sadece süt üreticilerin istisnai olarak sokağa çıkabileceğini bunun dışında bakkal, market gibi istisnaların bu hafta sonu geçerli olmayacağını belirtti.

Aksaray'ın mutasyonlu virüsün yayıldığı illerden biri olduğuna dikkati çeken Aydoğdu "Yapmamız gereken birbirimize destek olup kurallara uyacağız. Bunu kontrol altına aldığımız an sonuçlarını görmeye başladık. Uymayanları da uyaracağız. Bu süreç hepimizin birbirimizden sorumlu olduğu bir süreç. Kısa süre içerisinde bu gidişatı değiştireceğimize inanıyorum” dedi. 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir