• DOLAR 8.053
  • EURO 9.693
  • ALTIN 462.758
  • ...
TEKNOFEST’te fırsat devam ediyor

DOĞRUHABER / Hasan Işık

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) son başvuru tarihi uzatıldı. TEKNOFEST’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları son başvuru tarihi sizlerin ilgisi ve gelen yoğun talep üzerine 15 Mart'a kadar uzatıldı! göklere hakim olmaya, geleceğimiz için çalışmaya, Türkiye için üretmeye biz de varız diyorsanız yarışmacılara sağlanan olanaklardan faydalanmak için sizleri bekliyoruz.

21-26 Eylül tarihleri arasında yeniden İstanbul’da gerçekleşecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in bir parçası olmak istiyorsanız başvurunuzu https://www.teknofest.org/yarismalar.html  linkinden gerçekleştirebilirsiniz.

TEKNOFEST 2021 İstanbul’da yer almak, yarışma hakkı elde etmek için son başvuru tarihi 15 Mart!”

MALZEME DESTEĞİ 5 MİLYON LİRADAN 7 MİLYON LİRANIN ÜZERİNE ÇIKARILDI

TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce genç birbirinden farklı kategorilerde katılabiliyor.

Her yıl daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı TEKNOFEST teknoloji yarışmalarında bu yıl 35 farklı yarışma gerçekleştirilecek. TEKNOFEST 2020'den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Sağlıkta Yapay Zeka, Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez düzenlenecek.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, tarımdan sualtı sistemlerine kadar teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla Türkiye tarihinin en büyük teknoloji yarışmalarını gerçekleştiriyor.

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması ve projelerine destek olunması için bu yıl ön eleme aşamasını geçen takımlara sağlanacak malzeme desteği 5 milyon liradan 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı. Dereceye girmeye hak kazanan takımlar ise 5 milyon liranın üzerinde ödülün sahibi olacak.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir