• DOLAR 8.067
  • EURO 9.682
  • ALTIN 460.376
  • ...
Mardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolü

İki üniversitenin Merkezi Araştırma Laboratuvarları tarafından yürütülen analizleri, araştırma-geliştirme, bilimsel ve teknik çalışmalara ait bütün iş ve işlemlerin yapılması gibi birçok alanda mutabakata varılan iş birliği protokolü, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan tarafından imzalandı.

Protokol imza görüşmesinde, protokolün iki üniversitenin araştırma- geliştirme kalitesini ve teknik başarısını tırmandıracağını belirterek konuşmalarına başlayan MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, “Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bölgenin her türlü çözümleme ve teknik bilim analizlerine cevap vermek için yüksek donanımlı cihazlarla hizmet ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu protokol ile iki üniversitenin araştırma kalitesine test-analiz ortak çalışmaları ile başarılı bir etki yaratacağına inanıyorum.” dedi.

Şırnak Üniversitesi Merkezi araştırma Laboratuvarı ile Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nın kendi imkânları çerçevesinde gerçekleştiremedikleri test ve tahlillerin karşılıklı talepler ile karşılanabileceği bilgisini veren MAÜ Merkezi Araştırma Laboratuvarı Müdürü Aziz Korkamaz, her iki kurumunda mevcut alt yapılarının ortak kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğini ve her türlü bilimsel çalışmalarda tarafların karşılıklı  mevcut alt yapı olarak kullanabileceklerini ifade etti.  (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir