• DOLAR 8.111
  • EURO 9.797
  • ALTIN 463.71
  • ...
Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında mezarı başında dualarla anıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programa Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı başta olmak üzere birçok parti yetkilisi, Erbakan'ın dava arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, merhum Erbakan'ın çok zorluklarla karşılaşmasına rağmen davasını ve mücadelesini pes etmeden sürdürdüğünü ifade etti.

Ömer Faruk Yazıcı

"Hocamızın bize miras bıraktığı idealleri ömrümüzün sonuna kadar sürdürmeye gayret edeceğiz"

Yazıcı, "Bu mekânlar sözün değil tefekkürün ifade edildiği mekânlardır. Bu mekânlarda dünya hayatı anlamsızlaşır. Dünyada elimizde bulunan imkânlar anlamsızlaşır. İnsanın kendisini ölçtüğü, biçtiği, tarttığı anlar içerisindeyiz. İnsanoğlu bu mekânlarda niçin sorusunu kendisine sorar. Bunca koşuşturma, mücadele ve gayretler niçin? İşte niçin sorusunun cevabını Merhum Erbakan Hocamız yaşamı ve ölümü ile Allah rızası için olduğunu bizlere göstermiştir. Allah'ın rızasını gözeterek bir hayat yaşamamıştır. Hocamız güllük gülistanlık bir hayat yaşamamıştır. Siyaset yapması yasaklandı, partileri kapatıldı, önüne engeller çıkarıldı, hapse atıldı ve binlerce iftiraya maruz kaldı. Ancak hocamız hiçbir zaman pes etmedi. Yoluna devam etmesini bildi. Yeniden besmele çekmesini bildi. Her yeni besmelesi en güçlü besmelesi oldu. Bize miras olarak bıraktığı idealleri, hedefleri ve istikameti doğrultusunda pes etmeden yalnızca Allah'ın rızasını gözeterek her dem yeniden başlamasını bileceğiz. Ömrümüzün sonuna kadar bu uğurda gayret göstereceğiz." dedi.

Merhum Erbakan için düzenlenen anma programı yapılan dua ile son buldu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir