• DOLAR 8.101
  • EURO 9.752
  • ALTIN 460.728
  • ...
Siyer Yarışması'na katılan çocuklardan Peygamber Sevdalıları'na teşekkür
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Her yıl Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 4 kategoride gerçekleştirilen "O'nu Oku O'nu Yaşa" temalı Siyer Yarışması bu sene salgın dolayısıyla ilk kez online olarak gerçekleştiriliyor.

Bugün birinci kategoride yer alan adayların katıldıkları yarışmaya yarın 2'nci, cumartesi günü 3'üncü ve pazar günü de 4'üncü kategori yarışmacıları katılım sağlayacak.

Geçtiğimiz hafta oluşan yoğunluktan dolayı bu haftaya ertelenen yarışmaya adaylar evlerinde bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinden katıldılar.

Hebun Aydın

Yarışmaya katılan adaylardan Hebun Aydın, "Yarışmaya Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için katıldım. Peygamberimizin hayatını camide öğrendim. Ayrıca ailemin desteğiyle de her gün çalışıyordum. Yarışmayı düzenleyenlere teşekkür ederim ve aynı zamanda katılımcıları da tebrik ediyorum." dedi.

Hüseyin Murtaza Adıyaman

"Camide Peygamberimizin hayatı anlatılmasaydı öğrenemezdim"

Camide öğrendiklerinin kendilerine olan faydalarından bahseden Hüseyin Murtaza Adıyaman "Yarışmaya anne-babamın desteğiyle katıldım. Peygamberimizin hayatını camide hocalarımız bizlere anlatıyordu. Camide bizlere anlatılmasaydı öğrenemez, yarışmanın hiçbir sorusunu cevaplayamazdım." ifadelerini kullandı.

Ebazer Taha Adıyaman

Yarışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkürlerini ileten Ebazer Taha Adıyaman ise "Siyer Yarışması'na kazanmak için değil, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için katıldım. Daha önce de bu yarışmalarda yer almıştım. Efendimizin hayatı hem camide anlatılıyor hem de kitabını okuyarak öğreniyoruz. Bu yarışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı'na çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir