• DOLAR 8.108
  • EURO 9.791
  • ALTIN 461.2
  • ...
Siyer Yarışması’na ilk kez giren Azra Meryem: “Heyecandan bazen uyuyamıyordum”
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu yıl salgın nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecek "O'nu Oku, O'nu Yaşa Online Siyer Yarışması”, ilk oturumu ile başladı.

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya başvuran yarışmacılar, kategorileri için belirlenen saatler arasında https://peygambersevdalilari.com web sayfasından T.C. Kimlik numaralarını ve doğum yıllarını girerek yarışmaya katılabiliyorlar.

Yarışmada derece yapanlara drone, dizüstü bilgisayarı, tablet, bisiklet ve altın gibi 1001 hediye verilecek.

Siyer Yarışmasına olan ilgi her geçen yıl daha da artarken Türkiye genelinde olduğu gibi Mardin’de de yarışmaya yoğun bir ilgi gösteriliyor.

“Yarışma çevrimiçi olmasına rağmen büyük heyecan yaşadık”

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (Sallalahu Aleyhi Vesellem) olan sevgilerinden dolayı bu yarışmaya katıldıklarını belirten yarışmacılar, yarışmada büyük bir heyecan yaşadıklarını dile getirdiler.

Heyecandan bazen uyuyamadığını, hep sınav gününü düşündüğünü ve hayal ettiğini kaydeden Azra Meryem Kavan, Siyer Yarışmasını düzenlediği için Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür etti.

Azra Meryem, “Siyer Yarışmasına arkadaşlarım ile birlikte hazırlandık. Her akşam sesli kitabı da dinliyorduk. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Sallalahu Aleyhi Vesellem) hayatını öğrendim. İlk defa Siyer Yarışmasına katıldım, inşallah her sene katılacağım.” dedi.

Muhammed Emin Şana

“Bugün ve sonraki günlerde yarışmaya katılacak adaylarımıza başarılar diliyoruz”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Mardin İl Koordinatörü Muhammed Emin Şana, 14 Şubat’ta yoğunluktan ve teknik bir arızadan dolayı ertelenen Siyer Yarışması’nın bugünden itibaren yapılmaya başlandığını söyledi.

Şana, “Online yarışmayı ilk kez yaptığımız için bunun tecrübesini de yaşadık. İnşallah bugün 1’inci Kategori (4 ve 5’inci sınıflar), cuma günü de 2’inci Kategori (6, 7. ve 8’inci sınıflar), cumartesi günü 3’üncü Kategori Lise (9, 10, 11 ve 12’inci sınıf) ve 28 Şubat Pazar günü de 4’üncü Kategori (Yetişkinler) yarışmalarımızı yapacağız. Katılımcılar, sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında yarışmaya katılabilecekler. Tüm kategorilerde süre 90 dakikadır. Bu süreye dikkat edilmesi lazım. Yarışmaya başvuran kardeşlerimiz bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları ile her kategori için belirlenen saatler aralığında https://peygambersevdalilari.com web sitesinden T.C. Kimlik numaralarını ve doğum yıllarını girerek yarışmaya katılabileceklerdir. Yarışma başlamadan önce yarışma sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar hakkında ekranda gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Adayların; bu bilgilendirmeleri özenle okumalarını tavsiye ederiz. Bugün ve sonraki günlerde yarışmaya katılacak adaylarımıza başarılar diliyoruz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir