• DOLAR 8.376
  • EURO 10.11
  • ALTIN 477.192
  • ...
Altın çıkışta! Teknik analiz uzmanı altın ve gümüş tahminini açıkladı

Altın fiyatları yükselişte, günlerdir düşüş yaşayan gram altın yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. Altın fiyatlarındaki yükseliş 17 liraya ulaştı. Altının gram fiyatı şu sıralarda 414 lira bandında izliyor. Altın fiyatlarında yaşanan yükselişe birlikte çeyrek altın 684 liradan, cumhuriyet altını 2 bin 789 liradan satılıyor. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından altın ve gümüşle ilgili önemli tespitlerde bulundu.

ALTIN FİYATLARI ÇIKIŞTA
Altının ons fiyatı da altın gibi yükselişe geçti. Altının ons fiyatı 1809 dolar seviyesine ulaştı. Altında yaşanan bu hareketlenme altın yatırımcısını memnun ederken, altına yatırım yapmak isteyenleri de harekete geçirdi. Son 1 yılda yakaladığı yükseliş trendiyle birçok yatırımdan daha çok kazandıran altın fiyatları son dönemdeki düşüşünü tamamlamış gibi gözüküyor. Altın fiyatlarıyla ilgili twitter hesabından yorumlarda bulunan teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, "Altın, dün piyasalardaki sert düşüşlere rağmen iyi durdu. Göstergeler AL konumunda devam ediyor. Dolar endeksindeki düşüş devam ediyor Altının dün bahsettiğim 1830 bölgesine devam etmesini bekliyorum." İfadelerini kullandı.

GÜMÜŞTE YÖN YUKARI MI?
Gümüş fiyatlarında da yükseliş sürüyor. Gümüşün gram fiyatı 6 lira 36 kuruş seviyesine geldi. Gümüş fiyatlarındaki yükselişi değerlendiren finans uzmanı Tunç Şatıroğlu, "Gümüş fiyatları da dün düşmüş olsa da 27,44 üzerinde destek bulduğunu görüyoruz. Altın yükselişe geçince 29 bölgesine hızlı gelebilir ve ilk seferde de geçebilir. O zaman hedefi 33 olacaktır. Daha ayrıntılı seyir soruluyor ancak daha fazlasını bilmem imkansızdır." İddiasında bulundu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir