• DOLAR 8.8
  • EURO 10.484
  • ALTIN 504.618
  • ...
Van Valisi Bilmez Başkale muhtarlarıyla bir araya geldi

Geçtiğimiz yıl yaşanan Başkale depreminin yıl dönümü nedeniyle ilçeye giden Vali Bilmez, mahalle muhtarlarıyla görüştü.

Pandemi kurallarına riayet edilerek gerçekleştiler toplantıya ilçede bulunan 69 mahallenin tüm muhtarlarının yanı sıra İl Jandarma Komutanı Yüksel Yiğit, Başkale Kaymakamı Asım Solak ile ilçede bulunan birçok resmi kurum idarecileri katılım sağladı.

İlçeye dair sorun ve sıkıntıların masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Bilmez, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, depremin ilk anından itibaren devletin tüm birimleri ile depremzedelerin yanında olduğunu hatırlattı. 

"Devletimiz tüm imkânlarıyla vatandaşlarının yanında oldu"

Bilmez, "Maalesef deprem bölgesinde yaşıyoruz. Fakat Allah'a şükür ki bu tür doğal afetlere karşı eskisinden daha güçlüyüz. Depremin ilk anında Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri arayarak bilgi aldı. İlk saatlerde henüz daha şok atlatılmadan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve birçok bakanımız bölgeye geldi. Depremzedelerin ilk etapta olan beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını gidermek adına çalışma başlattık. Daha sonra ise çadırlar, konteynerler ve son olarak prefabrik evler ile yaraları sarmaya çalıştık." dedi.

Vatandaşlarımızın barınma ihtiyacının yanında, bölgede yaygın olan hayvancılık faaliyetleri nedeniyle Türkiye'de bir ilke imza atarak çadır ahırlar kurduklarını söyleyen Bilmez, kimsenin mağdur olmaması adına devletin tüm imkânlarını seferber ettiğini ifade etti.

Vali Bilmez'in konuşmasının ardından Kızılay ve Çevre ve Şehircilik  İl Müdürlüğü tarafından deprem döneminde yapılan çalışmaların sunumu yapıldı.

Sunumun ardından ise muhtarlar söz alarak Vali Bilmez ile yetkili kurum müdürlerine taleplerini aktardılar. 

Toplantı, Vali Bilmez'in muhtarlara takdim ettiği hediye ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir