• DOLAR 13.414
  • EURO 15.17
  • ALTIN 794.251
  • ...
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan vefat etti
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Uzun süredir Coronavirus tedavisi devam eden Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Aslan’ın cenaze namazı, Memur-Sen Genel Merkez Binası önünde Cuma namazı sonrası kılınacağı ve
defin için de memleketi Diyarbakır’a gönderileceği belirtildi. Diyarbakır’ın Hani ilçesi Gürbüz köyünde yarın öğle namazını müteakip defin işlemleri gerçekleştirileceği belirtildi.

Abdülaziz Aslan kimdir?

1966 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1985 yılında Diyarbakır İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 1988 yılında Diyarbakır Sağlık Meslek Lisesi diplomasını alan Aslan, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’nde çevre sağlık teknisyeni olarak göreve başladı. 2014 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini bitirdi.

Uzun bir süre çevre sağlık şube şefliği yürüten Aslan, AB destekli Çevre Sağlığı, Epidemiyolojik Enformasyon ve Gıda ve Beslenme Eğitimleri gördü. 1995 yılında Sağlık Teknikerliği Önlisans Bölümü’nden mezun oldu. 2003-2012 yılları arasında Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Sağlık-Sen Eğitim ve Sosyal İşler Başkanı Abdülaziz Aslan, 2012 yılında Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğünde İdari ve Mali İşler Şube Müdürü olarak göreve başladı. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda yer aldı.

2007 yılından bu yana Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanlığı ile Memur-Sen İl Temsilciliği görevlerini yürüttü. Memur-Sen Genel Denetleme Kurulu asil üyesi de olan Aslan, Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) seçildi.

Abdülaziz Aslan, 10-11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5'inci Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) olarak seçildi. Evli ve 4 çocuk babası idi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir