• DOLAR 8.282
  • EURO 10.02
  • ALTIN 483.231
  • ...
İŞKUR Batman'da 120 kişiye meslek kursu açılması için protokol imzaladı

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz şunları söyledi; “İl Müdürlüğü olarak nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Mesleki Eğitim Kurslarımız, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ve Batman Belediyesi ile iş birliği ile açılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Üretmeye, kalkınmaya ve büyümeye devam ediyoruz”

Eviz “Bu kapsamda 8 meslekte 120 kişiye yönelik meslek edindirme programları için işbirliği protokolü imzaladık. Açılacak olan programlara vatandaşlarımız bugün itibarı ile başvuru yapabileceklerdir. Küresel düzeyde yaşanan salgının olumsuzluklarına rağmen Batman olarak üretmeye, kalkınmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Belediye Başkan Vekili Vali Hulusi Şahin’in himayelerinde özellikle kadın istihdamının artırılması amacıyla ortak güç birliği ile bu projeleri hayata geçiriyor, hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“Batmanımıza hayırlı olmasını diliyorum”         

HEM Müdürü Bilal Serik ise “Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü olarak meslek edindirme programlarında eğiticilerin sağlanması, modüler programların onaylanması ve takibini yürütmekteyiz. İŞKUR ve Belediye Başkanlığı işbirliği ile hayata geçecek olan 120 kişilik bu projelerin Batmanımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Gerekli araç, gereç ve malzeme temin edilmesini sağlıyoruz”

Batman Belediye Başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Aslı Tan Konaç ise şöyle konuştu:

“Belediye Başkan Vekilimiz ve aynı zamanda Valimiz Sayın Hulusi Şahin’in talimatları doğrultusunda Kadın ve Aile Hizmet Müdürlüğümüz kadınlarımızın iş hayatına katılımını sağlamak ve meslek edindirmek amacıyla İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği ile 8 programda kadın katılımcılara yönelik çeşitli eğitimler verilecektir. Müdürlük olarak yer temin edilmesi programlar için gerekli araç, gereç ve malzeme temin edilmesini sağlıyoruz. Bu projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir