• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
Ankara'da fiziksel engelli Kemal, 7’nci üniversitesini okuyor

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde, 12 yaşındayken doktorlar tarafından Becker Musküler Distrofi (BMD) olduğu belirtilen Kemal Yıldız, hastalığının halk dilinde kas hastalığı olduğunu ve vücuttaki protein eksikliğinden dolayı oluştuğunu söyledi.

Yüzde 92 oranında fiziksel engelli kalan Kemal Yıldız, şu ana kadar 5 üniversiteden mezun oldu ve Atatürk Üniversitesi Sosyoloji ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans bölümlerini okumaya devam ediyor.

Kemal Yıldız geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı "Kimse Bölemez Seni Güzel Türkiye'm" şiirini hediye etmişti.

'HASTALIĞIMIN ÇARESİ YOK'
Hastalığı öğrendiği dönemin zor geçtiğini ifade eden Yıldız, "Çocukluk dönemim zor geçti. Hayatım hep mücadeleyle geçti. Hastalığımın ilk belirtilerinde oturup kalkmada zorluk çekmeye başladım. Tıbben çaresi olmadığını öğrendim. Ailemin yardımıyla bugünlere geldim. Elimden gelen çabayı gösterdim. İçime kapanıktım. Evden dışarı çıkamıyordum. Fakat zamanla evden dışarı çıkmaya başladım" açıklamalarında bulundu.

'ENGELLİ OLMAK BAŞARIYA ENGEL DEĞİLDİR'
Daha önce Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği, Atatürk Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinden mezun olduğu bilgisini veren Kemal, "Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na adımı yazdırmak istiyorum. 5 tane üniversite bitirdim. 6’ncı ve 7’nci üniversitelerimi okuyorum. Buradan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilciliği’ne sesimi duymasını istiyorum. İtalya’da 8 üniversite ile 2002 yılında Guinness’e ismini yazdıran birisini internette araştırırken buldum. Ben azmettim, 5 tane üniversite bitirdim. 6’ncı ve 7’nci üniversitemi okuyorum. Engelli olmak başarıya engel değildir, hayaller engelsizdir" diye konuştu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir