• DOLAR 8.113
  • EURO 9.795
  • ALTIN 461.289
  • ...
Umut Kervanı Vakfı'nın desteğiyle uyuşturucu bağımlılığından kurtuldu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Denizli'de uzun süredir çocukları uyuşturucu bağımlısı olan ve kendileri de maddi olarak ihtiyaç sahibi aile, çocuklarına manevi destek, kendilerine ise maddi destek sağlanması talebinde bulundu.

Talep üzerine aileye imkân dâhilinde düzenli olarak maddi destek sunan ve çocuklarıyla da sürekli olarak iletişim kurarak manevi destek sağlayan vakıf yetkilileri, bir senenin sonunda R.A. (32) isimli gencin tamamen uyuşturucu bağımlılığında kurtulmasına ve maneviyata yönelmesine vesile oldu.

Maneviyatını güçlendirmek ve bir daha uyuşturucu madde kullanmamak için sürekli olarak mezarlık ziyaretleri gerçekleştiren R.A, Üstad Bediüzzaman'ın cezaevindeyken zehirlenmesi sonrasında zehirin etkisinin Üstad'tan kendisine geçmesi için dua eden ve duanın kabul olmasıyla hastalanıp vefat eden hafız Ali Ergün'ün mezarını da sık sık ziyaret ederek manevi feyiz almaya çalışıyor.

"İyi bir meslek sahibiyken, uyuşturucu bağımlısı olan ve işten atılanları biliyorum"

Uyuşturucu kullandığı süre zarfında şahit olduklarıyla ilgili konuşan R.A. "7 sene boyunca uyuşturucu bağımlısı oldum. Yaklaşık bir senedir uyuşturucu kullanmıyorum. Başta Umut Kervanı Vakfı Denizli Temsilcisi Abdülbari hocam olmak üzere vakıf yetkilileriyle tanıştım. Allah onlardan binlerce kez razı olsun. Uyuşturucu bağımlılığı küçümsenecek bir şey değildir. Şu anda gençliğimizin, tüm dünyanın hastalığı olmuş durumdadır. Sakın benim oğlum yapmaz demeyin. Ummadığım yerden o kadar çok insan gördüm ki anlatamam. Evindeki eşyayı, televizyonu alıp satanları gördüm. İyi bir meslek sahibiyken uyuşturucu bağımlısı olan ve işten atılanları biliyorum. Yaklaşık bir sene önce kardeşim beni vakıfla tanıştırdı. Benden hiçbir karşılık beklemeden sadece insan olduğum için Allah rızası için yardım ettiler. Allah onlardan razı olsun." dedi.

Bağımlılık arkadaş ortamı ve ailede yaşanan sorunlarla başlıyor

İnsanların kendi hatalarından dolayı kötü işlere bulaştığını söyleyen R.A. "Ben dünyevi işlere çok meraklıydım. Onun için Allah'ın (Celle Celalüh) ipinden ayrıldım. İnsan Allah'ın ipinden ayrılınca şeytan ve nefis öyle ağır basıyor kihiç ummadığınız yerden yakalıyor. Rabbim darda olanlara, bağımlısı olanlara yardım etsin. Uyuşturucu bağımlılığı arkadaş ortamı ve ailevi sorunlar sebebiyle başlıyor. Bir kere denemekten bir şey olmaz demeyin. Zaten her şey bir kez denemekle başlıyor. Anne ve babalara da bu konuda çok görev düşüyor. Onlarla sürekli iletişim halinde olmalılar." diye konuştu.

(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir