• DOLAR 16.823
  • EURO 17.575
  • ALTIN 977.48
  • ...
ODTÜ'lü akademisyenlerden Boğaziçi'ne destek: Öğrencilerle gurur duyuyoruz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ortalık yeniden karıştırılmaya çalışılırken ODTÜ'lü akademisyenler, bilim ve teknoloji alanında yaptıkları yapacakları icatlarla/ katkılarla değil, bir kez daha toplumun sinir uçlarına basan bir olay için basın açıklaması için bir araya geldiler.

ODTÜ'lü akademisyenler, Boğaziçi Üniversitesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör atanmasına karşı yapılan protestolara destek açıklaması yaptı. 

Bugün saat 12.00’da ODTÜ, Fizik Bölümü önünde bir araya gelen akademisyenler, cübbeleriyle birlikte protestolarını gerçekleştirerek bir basın açıklaması okudu.

Boğaziçi'nde rektör Melih Bulu'ya karşı akademisyenler ve öğrencilerin başlattığı protestolara desteklerini açıklayan ODTÜ'lü akademisyenler, "Temel, evrensel, özerk, demokratik üniversite geleneklerini ve akademik ilkeleri savunan tüm  Boğaziçi Üniversitesi bileşenlerin haklı itirazlarına katılıyor ve onları sonuna kadar destekliyoruz" dedi. 

"Bu gelenek ve ilkeleri savunan öğrencilerle gurur duyuyoruz" denilen açıklamada, protestolar sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan herkesin serbest bırakılması ve üniversitelerin özerklik ilkesine saygı duyulması çağrısı yapıldı. 

Bu haberler de ilginizi çekebilir