• DOLAR 16.885
  • EURO 17.833
  • ALTIN 992.103
  • ...
Bill Gates, insanlara çip takılacağı iddiasına yanıt verdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Microsoft'un kurucularından olan ve 132 milyarlık servetiyle dünyanın en zengin ilk 10 insanı arasında yer alan Bill Gates'e yönelik komplo teorilerinin komplolarının sonu gelmiyordu.

Salgının başladığı günden itibaren, salgının çıkış noktası ve salgınla mücadele eden isimlerin amaçları ile ilgili milyonlarca teori ve bu teoriler internette yayınlanmıştı.

ÇİP YERLEŞTİRME TEORİSİ
Bu teorilerin arasında ABD'nin önde gelen bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci ve Gates 'in, salgını kontrol etmek için çabalamak için yarattıkları, maddi çıkar etmek öğrenmek ve aşıları kullanarak edebilmek mikroçipleri vücuda yerleştirecekleri de yer alıyordu.

SALGININ YARATTIĞI KORKUYA BAĞLADI
Gates, Reuters'a yaptığı açıklamada, kendisi ve Fauci ile ilgili sosyal medyada dolaşan ve milyonlara ulaşan "çılgın komplo teorilerinin" büyük olası salgının yarattığı ortamlar ve sosyal medyanın hayatımızdaki rolünün artması nedeniyle yayıldığını düşündüğünü söyledi.

"YAKIN ZAMANDA BİTECEĞİNİ UMUYORUM"
Gates "Bu teorilerde benim ve Dr. Fauci'nin adının geçeceğini kimse tahmin edemezdi. Bundan dolayı şaşkınlık duyuyorum ve yakın zamanda biteceğini umuyorum" dedi.

MÜCADELE İÇİN KAYNAK SAĞLADI
2014 yılında Microsoft'un yönetim kurulu başkanlığı pozisyonundan ayrılan Gates , Bill ve Melinda Gates Vakfı üzerinden koronavirüs ile küresel anlamda mücadele edilebilmesi için en az 1.75 milyar dolarlık kaynak sağlamıştı.

"İNSANLAR BUNA GERÇEKTEN İNANIYOR MU?"
Gates " Bu konuda araştırma yapmalı ve davranışlarına nasıl etki devini ve neler yapabileceğimizi anlamalıyız." dedi.

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir