• DOLAR 7.535
  • EURO 8.986
  • ALTIN 411.286
  • ...
Kısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Cumhuriyet Caddesi ve caddeye bağlanan dikey yollarda bulunan karları iş makinaları ile şehir dışına taşıma çalışmalarına başlandı. Hafta sonu yasağının ilk gününde yaklaşık 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Özkan, 70 personel ve 28 iş makinasıyla çalışma yürüttüklerini belirtti.

Özkan "Tatvan Belediyesi olarak son bir haftadır yoğun şekilde karla mücadele çalışmaları yürütmekteyiz. Meteorolojiden aldığımız verilere göre, bir haftada Tatvan şehir merkezine 2 metre 28 santimetre kar yağışı gerçekleşti. Bütün cadde ve sokaklarımızı açtık. Cumhuriyet Caddesi'nde de sokağa çıkma kısıtlanmasını fırsat bilerek temizlik çalışmalarına başladık. Şu ana kadar bin 500 kamyon civarında karı şehir dışına çıkardık. Yaklaşık 4 bin kamyon karı taşıma yoluyla şehir merkezinden çıkaracağız. İnşallah cumartesi ve pazar günü itibariyle Cumhuriyet Caddesi ve caddeye bağlı dikey yollarda çalışmalarımız bitecek." dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir