• DOLAR 12.804
  • EURO 14.553
  • ALTIN 737.954
  • ...
Kar yağışının ardından köy yollarında çalışma
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kentte hayat normale döndü. Karla mücadele çalışması aralıksız devam ediyor. Kapanan yerleşim birimleri bir bir açılıyor.

Kar kalınlığının yer yer 3 metreye ulaştığı köy yollarında çalışma yürüten Özel İdare ekipleri, bugüne kadar 9 bin kilometre alanda karla mücadele çalışması yürüttü.

Merkeze bağlı Yalnızçamlar (Suwar) köyü yolunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, yapılan asılsız ihbarların çalışmaları yavaşlattığını belirtti.

Kurtkan "İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekipleri tarafından, görev ve sorumluluk sahamızda yer alan köy yollarında karla mücadele çalışmamız devam etmektedir." dedi.

Karla mücadelede 9 ekip, 52 iş makinesi ve 75 personel ile 24 saat esasına dayalı olarak çalışma yürüttüklerini belirten Kurtkan, şunları söyledi:

İlimize bugüne kadar yağan kar miktarı 3 buçuk metreyi buldu. 350 köy, 293 mezrada 2 bin 341 kilometrelik alanda çalışma yapmaktayız.  İlk olarak 112 ve 156 jandarma ekiplerine gelen ihbar ve talepleri karşılamaktayız. Ekiplerimiz birçok olaya anında müdahale ederek kısa sürede köy yollarını ulaşıma açmaktadırlar. Bugün itibariyle 214 köy yolumuz ulaşıma kapalıdır. Karla mücadelede en fazla bizi etkileyen vatandaşların asılsız ihbarlarıdır. Asılsız ihbarlar nedeniyle çalışmamız yavaşlamaktadır. Her zaman hizmet düsturuyla çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Şu ana kadar 9 bin kilometrelik alanda karla mücadele çalışmasını yaptık.

Abdürrahim Sarıdağ adlı vatandaş ise sürekli kapanan köy yollarının İl Özel İdare ekiplerince açıldığını, bundan dolayı çalışan ekiplere teşekkür etti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir