• DOLAR 7.429
  • EURO 8.959
  • ALTIN 408.449
  • ...
Malatya-Sivas ulaşımını rahatlatacak yol tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünce Malatya ile Sivas'ı birbirine bağlayan yol güzergahında yer alan Hekimhan 16'ncı Bölge Hudut Yolunun Hasançelebi bölgesinde 2016 yılında yapımına başlanılan 34,3 kilometrelik bölünmüş yol ile köprüler ve tünellerin inşası tamamlandı.

Ulaşımı rahatlatacak yol sayesinde hem zaman hem de yakıttan tasarruf sağlanacak.

"5 köprü ve 7 tünel yapıldı"

Hekimhan 16'ncı Bölge Hudut Yolu hakkında bilgilendirmede bulunan Malatya Milletvekili Öznur Çalık, proje kapsamında 560 metre uzunluğunda 5 adet köprü ile 4 bin 572 metre uzunluğunda 7 adet tünelin yapımının tamamlandığını belirterek geriye sadece 3 tünelde ikincil işlerinin kaldığını, oradaki çalışmaların da önümüzdeki günlerde tamamlanacağını kaydetti.

"Zaman ve yakıttan tasarruf"

Çalık, Sivas sınırından Malatya-Hekimhan arasındaki güzergaha kadar olan 108 kilometrelik yolun, yapılan çalışmalarla birlikte 4 kilometre kısalarak 104 kilometreye düştüğünü söyledi.

Yapılan yol sayesinde zaman ve yakıttan da tasarruf sağlanacağını belirten Çalık, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir