• DOLAR 7.774
  • EURO 9.211
  • ALTIN 420.75
  • ...
İş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktı

Bismil'in Akpınar Mahallesi 312'nci Sokak'ta bulunan tişört ve tulüm atölyesine  geçtiğimiz hafta gece geç saatlerinde pencereden giren maskeli ve eldivenli giren 4 hırsız, iş yerindek 2 cep telefonu, 3 diz üstü bilgisayar ve sadaka kutusunu birlikte işçilerin parası içinde olduğu kasayı alarak kayıplar karışmıştı.

Hırsızlık olayının ardından çalışma başlatan Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekipleri, çevrede bulunan 23 adet güvenlik kamerasını inceleyerek olayı 6 şahsın gerçekleştirdiğini tespit etti.

Zanlıların kimlik bilgilerini de tespit eden ekipler, olayı gerçekleştiren 3 şahıstan M. Seven, N.A ve A.A'nın ikamet ettikleri adreslere operasyon düzenledi.

Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Tutuklanan şahıslardan M. Seven'in, bahse konu tekstil atölyesinde daha önce çalışan elemanlardan olduğu ve hırsızlık olayından bir hafta önce işten çıktığı öğrenildi.

Zanlıların, çelik kasayı Dicle Nehrine attıklarına dair itirafının ardından Bismil Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi ekipleri kasayı nehirden çıkardı.

İçerisinde sadece evrakların bulunduğu kasa, iş yeri sahibine teslim edildi.

Olaya karışan ve çalınan paraların kendilerinde olduğu öğrenilen diğer 3 şahsı yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir