• DOLAR 9.262
  • EURO 10.792
  • ALTIN 526.391
  • ...
Bitlis'te 643 yerleşim biriminde karla mücadele çalışması başlatıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Son 10 yılın en kurak günlerinin yaşandığı Bitlis'te, etkili olan yağış, vatandaşları sevindirdi. Kapanan köy yolarının açılması için çalışmalar sürüyor.

Bitlis merkeze bağlı Yalnızçamlar köyünde çalışma sürdüren ekipleri ziyaret eden Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, karın başkenti Bitlis'te karla mücadele çalışmasına başladıklarını belirtti.

Bugün itibarıyla 160 köy yolunun ulaşıma kapandığını dile getiren Aydoğdu, "Fakat ekiplerimiz düzenli şekilde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu yıl kar yağışı geç yaşandı. Bundan dolayı tasarrufumuz oldu. Büyüklerimizin dediği gibi 'Zahmetsiz rahmet, emeksiz bereket olmaz bu topraklarda.' Tabi ki ekiplerimizle gece gündüz demeden çalışmalarımıza başladık." dedi.

643 yerleşim biriminde çalışma yürüttüklerini belirten Aydoğdu, şunları söyledi:

"9 şantiye, 75 personel, 52 makinesiyle çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarda 350 köy, 293 mezra olmak üzere, 643 yerleşim birimine 2443 kilometrelik köy yolu ağında çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken her zaman tekrarladığımız bir konu var. Asılsız ihbarlar yapılmasın. Asılsız ihbarlar yapılırken, başkasının hayatına mal oluyor. Çalışma alanımız dağlık ve çığ bölgeleri olduğundan çalışmalar zorlaşıyor. Vatandaşlarımıza hizmet için karla mücadele çalışmamızı sürdürüyoruz. Tedbirlerimizi aldık, iş makinelerimiz hazır, ekiplerimizi yerinde denetliyoruz. Şu anda bir sıkıntı yok. 'Vatandaşa hizmet, hakka hizmet.' düsturuyla gece gündüz çalışmaktayız." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir