• DOLAR 7.464
  • EURO 9.024
  • ALTIN 438.14
  • ...
Berge: “Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması Van için hayati önemdedir.”

Ziyarette konuşan Berge, pandemiden önce yılda yaklaşık yarım milyon İranlı turistin Van’a yaklaşık 526 milyon TL katkı sağladığını hatırlattı.

Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması gerektiğini söyleyen Berge, bunun için başta Van Valisi Mehmet Emin Bilmez olmak üzere şehrin tüm dinamiklerinin çaba sarf ettiğini vurguladı.

"Kapıköy Sınır Kapısı mutlaka açılmalıdır"

Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması için Vali Bilmez ’in Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduğunu hatırlatan Berge, “Başta Sayın valimiz, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olarak Kapıköy 'ün açılması için yoğun bir çalışma yürüttük. Şehrimizde Kapıköy ile ilgili bir gündem oluşturduk. Elbirliğiyle kapının açılması için gayret göstermeye devam edeceğiz" dedi.

Berge, “İran olmazsa olmazımızdır. Van ekonomisinin canlanması için sınır kapısı mutlaka açılmalıdır. Başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere, tüccar ve tüm kesimlerin gözü Kapıköy’dedir." dedi.

Vali Mehmet Emin Bilmez 'in Ankara'da çalışma yürüttüğünü belirten Van Turizm Konseyi Bileşenleri, “Sayın Valimiz, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması için Van'a gelen İran heyetlerine de gereken bilgilendirmeleri yapmıştır. Sayın Valimize, yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyoruz ve gösterdiği gayretlerin sonuç alacağına inanıyoruz.

Sayın Valimizin turizm konusundaki yenilikçi fikirlerini destekliyoruz. Sayın Valimiz tüm görüşmelerimizde yer aldı. Van için hayati önemde olan Kapıköy Sınır Kapısı'nın açılması esnafımız için elzemdir” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir