• DOLAR 8.722
  • EURO 10.397
  • ALTIN 498.84
  • ...
14 Şehirde Hediye Karavanı Yollarda Kampanyası'nın son durağı Diyarbakır oldu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Merkez Yenişehir ilçesi Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programa katılan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, programda çocuklara hediyelerini verdi.

Programda konuşan Karaloğlu, "Çocuk oyunları ve spor kulpleri federasyonuyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ortaklığıyla organize edilen doğu ve güneydoğuda 14 vilayetimizi kapsayan güzel bir hediye kervanının son durağı olan Diyarbakır'dayız. Diyarbakır, 18 yaş altı 685 bin nüfusu ile yaklaşık yüzde 39'unun genç ve çocuk olduğu Türkiye'de genç ve çocuk nufusunun en yoğun olduğu illerden birtanesi." dedi.

Geleneksel oyunların çocuklara öğretilmemesinin eksiklik olduğunu belirten Karaloğlu, "Bugün Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu'nun bakanlığımızla yapmış olduğu işbirliğiyle kervanımıza hediyeler getirdi. Aslında geleneksel oyunlarımız, dijital oyunlarla rekabet halindedir ve maalesef geleneksel oyunlarımızı çocuklarımıza öğretemiyoruz. Onları hem unutturmamak hem de yeni yavrularımıza geleneksel oyunlarımızı aktarabilmek için dokuz taş ve mangala gibi oyun setlerimizi onlara hediye etmiş olacağız." ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir