• DOLAR 16.783
  • EURO 17.497
  • ALTIN 976.05
  • ...
Almanya’da vahşet: Pakistanlı imamı döverek öldürdüler
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde eşiyle yolda yürüyen bir imam, iki kişi tarafından saldırıya uğradı ve sokak ortasında dövülerek katledildi.

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Ebersbach şehrinde bir imam, kimliği bilinmeyen iki kişi tarafından saldırıya uğradı. Pakistan kökenli olan ve Stuttgart şehrinde dünyaya gelen 26 yaşındaki imam, saldırıda hayatını kaybetti. Eşi ise saldırıyı hafif yaralarla atlattı.

Olay Yerinde Can Verdi

Camihaber'in aktardığına göre, Ulm polisinden yapılan açıklamaya göre, genç imamın eşiyle birlikte yürüyüşe çıktığı kaydedildi. İmamın eşinin polise verdiği bilgide, kimliği bilinmeyen iki kişinin bir alt geçit yakınlarında yanlarına yaklaştığı belirtildi. Saldırganların genç imama saldırdığı ve kendisinin ağır yaralanarak yere düştüğü kaydedildi. Yapılan kurtarma müdahelelerine rağmen olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi. Saldırganların ise olayın ardından kaçtıkları ifade edildi.

Pakistan'ın Almanya Büyükelçisi Olayı Doğruladı

Pakistan'ın Almanya Büyükelçisi Dr. Muhammed Faysal, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla olayı doğruladı. Öldürülen imamın geçimini sağlamak için aynı zamanda taksicilik yaptığı, Alman asıllı bir eşi ve iki küçük çocuğu olduğu belirtildi.

Özel Bir Komisyon Kuruldu

Saldırının nedeni henüz tespit edilemezken, saldırganların bulunması için özel bir komisyon kuruldu. Polis, saldırganların izini sürmeye başladığını fakat henüz yakalayamadığını açıkladı. Yapılan arama operasyonunda ayrıca bir de helikopter görevlendirildi.

Kaynak; Ortadoğu Haber

Bu haberler de ilginizi çekebilir