• DOLAR 8.552
  • EURO 10.081
  • ALTIN 495.47
  • ...
Barış Pınarı Bölgesinde sanayi tesisi açıldı

Tesisin açılış kurdelesini beraberindekilerle kesen Vali Erin, kumanda panosundaki butona basarak ilk un üretimini başlattı. 

Barış Pınarı Bölgesinin, tüm Suriyeli halkın huzur ve güven içerisinde yaşayabileceği, tüm kamu hizmetlerinin sorunsuz şekilde sunulduğu bir yer haline getirmek için güvenlikten sağlığa, ulaşımdan altyapıya kadar tüm sektörlere SUDKOM koordinesinde danışmanlık ve teknik destek hizmeti sağlandığını hatırlatan Vali Erin, bölgede üretilen tarımsal ürünlerin işlenmesine yönelik ilk tesis olan un fabrikasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Açılan tesiste bulunan un fabrikasının dijital sistemle çalıştığı, günlük 50-60 ton üretim kapasitesine sahip olduğu ve 30 kişiye istihdam fırsatı sağladığı öğrenildi.

Un fabrikası açılışından sonra Tel Abyad Tohum Çoğaltma Genel Kurumu'nun da açılışını gerçekleştiren Vali Erin, tesisin bahçesine hurma ağacı dikti.

Tel Abyad merkezinde un fabrikası ve tohum çoğaltma tesisinin açılışı için düzenlenen törene; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, Tel Abyad Koordinatörü Oğuzhan Erdi Atak, Tel Abyad Mahalli Meclis Başkanı Vail Hamdo ile mahalli meclis üyeleri katıldı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir