• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı Gaziantep’te yapılacak
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey ilçesi Burç Yazıbağ’da 10 dönüm üzerine kurulacak olan Türkiye’nin en büyük, en kapsamlı Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Barınak tamamlandığında Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı merkezi olacak.

Yeni yapılacak tesis, mevcut barınakla beraber faaliyet gösterecek. Tesiste kedi ve köpekler için ayrı bölümler oluşturulurken daha ferah bir alan oluşturulacak. Yeni Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ameliyat alanları, bakım odası, yoğun bakım üniteleri, hasta hayvanlar için karantina bölgeleri ve yiyeceklerin muhafazası için soğuk hava depoları bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin arasında protokol imzalandı.

Protokol töreninde konuşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 3’üncü Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek, büyükşehirlere verilen hayvan rehabilitasyon merkezleri ve barınma alanlarıyla ilgili destekleri sonuna kadar değerlendirmek için protokole imza attıklarını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de “Çiçeğini, böceğini, kedisini, köpeğini, doğasını ve ağacını insanıyla birlikte bir bütün olarak görüyoruz. Bu yüzden her şey bize emanet. Bize düşen de bunu muhafaza etmek, bütün canlıları korumak. STK’lar ve veterinerler odasıyla zaten besleme yerleri ile bütün hayvanlarımızı koruyor, onlara destek veriyoruz. Böyle bir barınağa ciddi ihtiyaç var. Daha büyük düşünmek lazım. Bu ihtiyacı gidermek gerekiyordu. Bakanlıkla konuşur konuşmaz gerekli desteği aldık. Bakanımıza müteşekkiriz. Öte yandan küçük destekleri veriyoruz. Hayvanlar için ambulanslarımız var. Fakat bazen çok büyük operasyonlar, fakülte ve özel sektörde uzmanlaşmış kişilerin desteği gerekiyor. Bunları da ayrıca çalışıyoruz. Bu tesis tamamlandığında hayvanlarımızın yaşam kalitesi, bugün yaşadıkları sorunları çözecek ciddi bir tesis başarılmış olacak. Bu bizim açımızdan çok önemli bir imza. Şehrimize, doğaya hayırlı olsun.” diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir