• DOLAR 16.783
  • EURO 17.497
  • ALTIN 976.05
  • ...
Elektrik duasına çıkan mahalle sakinleri ile ilgili soruşturma başlatıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Suruç ilçesine bağlı Aşağı Karıncalı mahallesinde, elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olduklarını belirten mahalle sakinleri, mahalle meydanındaki elektrik trafosunun yanında toplanarak topluca dua etmişti.

Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde ellerini açan mahalle sakinleri, "Sabah saat 04.00'ten akşam 19.00'a kadar elektriklerimiz her gün kesiliyor. Akşam da gelir mi gelmez mi bilmiyoruz. Uzaktan eğitim uygulamasını çocuklarımız nasıl yapacak. Nereye gidiyorsak 'Ancak Allah'ın gücü yeter' diyorlar. Amenna Allah'ın gücü herşeye yeter. Biz Allah'ımıza yalvarıyoruz. 'Allahım! Bize elektrik ver.Allah'ım bu zulme son ver.' Köyleri jandarmayla beraber basıyorlar. Faturalar az ve çok gelmiş diye ceza yazıyorlar. Çiftçi olarak bizlere borç çıkarıyorlar. 30 mahallenin bugün elektriği yok. Kime gidiyorsak kimsenin elektrik dağıtım şirketine gücü yetmezler diyorlar.  Amenna ancak onların Allah'ın gücü yeter. Bizde Allah'ımızdan elektrik istiyoruz. Elektriğimiz  yok. Yok mu bir yetkili? Elektrik dağıtım şirketinin zulmüne kim dur diyecek? Yeter artık." ifadelerini kullanmıştı.

DEDAŞ, dua içeriğinde DEDAŞ ile ilgili haksız suçlamaların bulunduğunu ve DEDAŞ'ın hedef gösterildiğini ileri sürerek protesto gösteresine katılanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konu ile ilgili DEDAŞ'tan herhangi bir açıklama yapılmadı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir