• DOLAR 7.382
  • EURO 8.949
  • ALTIN 438.17
  • ...
Siyonist çeteler şimdi de Müslümanların kabirlerine saldırıyor

Kudüs Yüksek İslam Heyeti, tarafından yapılan açıklamada, işgalciler tarafından Filistinlilerin defnedildiği mezarlıklara yapılan saldırıların, Müslümanlara meydan okuyan apaçık bir saldırı girişimi olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, siyonist işgal rejiminin, işgal altındaki Kudüs kenti ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa başta olmak üzere, İslami değerleri Yahudileştirmeye çalıştığına dikkat çekildi.

Siyonist çetelerin hiçbir zaman kötü emellerine ulaşamayacağına vurgu yapılan açıklamada, Kudüs’ün gerçek sahiplerinin Müslüman Filistinliler olduğu ve bu durumun kıyamete kadar bu şekilde devam edeceğine vurgu yapıldı.

Siyonist işgal rejimi, Babu'r Rahme Mezarlığı başta olmak üzere Müslümanların kabirlerini tahrip ediyor.

Aynı şekilde siyonist yerleşimciler de Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa surlarının doğu yönünün bitişiğinde yer alan Babu'r-Rahme Mezarlığı'na baskın düzenleyerek burayı kirletiyor.

Babu'r Rahme'nin, Hz. Ömer'in Kudüs'ü fethettiği 637'den bu yana Müslümanların naaşlarını defnettiği tarihi bir kabristan olduğu biliniyor. 

Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde "Babu'r Rahme", "El-Yusufiyye" ve "El-Mücahidin" adında Müslümanlara ait 3 mezarlık bulunuyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir