• DOLAR 7.478
  • EURO 9.078
  • ALTIN 442.041
  • ...
2021 yılı için korkutan tahmin!

“ŞİMDİYE KADARKİ EN KARANLIK TABLO”

Birleşmiş Milletler İnsani İşler ve Acil Yardım Koordinatörü Genel Sekreteri ve Birleşmiş Milletler İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi Başkanı olan İngiliz ekonomist Mark Lowcock, rapora ilişkin “Sunmakta olduğumuz tablo, şimdiye kadar insani ihtiyaçlara dair ortaya koyduğumuz en kasvetli ve en karanlık tablodur. Bu, aynı zamanda COVID-19 salgınının gezegendeki en kırılgan ve savunmasız ülkelerin tamamında tam anlamıyla bir katliam oluşturduğu gerçeğinin de bir yansımasıdır. “ dedi.

KÜRESEL SALGIN MİLYONLARI YOKSULLUĞA SÜRÜKLEDİ

“COVID-19 krizi milyonları yoksulluğa sürükledi ve insani ihtiyaçların hızla artmasına neden oldu" diyen Lowcock, "kıtlığı önlemek, yoksullukla mücadele etmek, çocukları aşılamak ve okulda tutmak" için yardım fonuna ihtiyaç olduğunu ekledi.

ÇATIŞMALAR KRİZİN DERİNLEŞMESİNE NEDEN OLUYOR 

Birleşmiş Milletler Küresel İnsani Yardıma Genel Bakış Raporu’na göre 2020 yılında özellikle Dağlık Karabağ’da, Mozambik’in kuzey bölgelerinde, Batı Sahra’da, Etiyopya’da ve Yemen’de yaşanan şiddetli çatışmalar, insani krizin boyutlarını derinleştiriyor.  

BM İnsani İşler ve Acil Yardım Koordinatörü Genel Sekreteri Mark Lowcock, uzun yıllar boyunca çatışmaların ve anlaşmazlıkların devam ettiği bölgelerde durumun her yıl bir öncekine göre daha kötüye gittiğini belirterek bu gerginliğin söz konusu krizi bir çıkmaza sürüklediğini ifade etti.

(NTV)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir