• DOLAR 8.067
  • EURO 9.682
  • ALTIN 460.962
  • ...
Bağlar Belediyesi'nden çok amaçlı dev spor tesisi

Birçok alanda hayata geçirdiği projelere ve hizmetlere devasa spor kompleksini eklemek için çalışma başlatan Bağlar Belediyesi, 20 ay gibi kısa bir zamanda tamamlayarak gençlerin ve çocukların hizmetine sunmayı planlıyor.

Bağcılar Mahallesi Orhan Doğan Caddesi'nde 30 dönümlük alanda inşa edilecek olan kompleks, açık ve kapalı olmak üzere iki bölümden oluşurken projenin içerisinde birçok spor branşına ait tesis yer alıyor.

Yapılması planlanan spor komleksi içerisinde iki futbol sahası, 2 tenis kortu ve 40 yataklı sporcu konaklama bölümünün yanı sıra basketbol ve voleybol sahaları, fitness salonu, soyunma odaları, toplantı salonları, yemekhane, kafeterya, idari bölümler, bisiklet yolları ve atletizm kros alanı gibi çok sayıda departmandan oluşuyor.

"Geleceğin milli sporcuları burada yetişecek"

Uluslararası standartlar ve milli takım kamp merkezi gibi önemli ölçüler esas alınarak projelendirilen kompleksin belediyenin imkanlarıyla kazandırılacağını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 20 ay gibi kısa bir zamanda tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Spor tesisinden tüm vatandaşların ücretsiz yararlanacağını belirten Beyoğlu, "Amacımız burada hem milli takımlarda yer alacak sporcuları hazırlamak hem de vatandaşlarımızı spor yapma imkanlarına kavuşturmaktır. Bu yüzden birçok özelliği barındıran bu modern ve güzel spor kompleksini inşa ediyoruz." dedi.

Beyoğlu, "20 ayın sonunda inşallah Diyarbakır'ımız yüksek konforlu ve çok amaçlı spor tesisine kavuşacaktır. Projemizi belediyemizin imkanlarıyla hayata geçireceğiz. Genç nüfusun fazla olduğu ilçemize çok yakışacak. Rabbim açılışını ve çocuklarımızın burada mutlu ve huzurlu şekilde spor yapmasını nasip etsin." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir