• DOLAR 8.116
  • EURO 9.784
  • ALTIN 462.877
  • ...
Parklarda kullanılan domuz figürleriyle ne amaçlanıyor?
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Zeytinburnu ilçesinde bulunan ve İBB'ye ait olan 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisinde, Zeytinburnu Sahili ve ilçe içerisinde birçok parkta çocukların kullanımı için yapılan salıncakların emniyet kemerlerinde domuz figürleri kullanılmasıyla tepkilere yol açtı.

 

AK Parti döneminde yapımı tamamlanan sosyal tesisde onlarca salıncakta bulunan figürlerin dönemin yöneticileri tarafından mı tercih edildiği veya yüklenici firmanın tercihine mi bırakıldığı, bunun bilinçli mi yoksa bilinçsiz bir şekilde mi yapıldığı bilinmiyor.

Konuya ilişkin birer ay arayla İBB Beyaz Masa ile yaptığımız görüşmede, sorunun İBB'den mi yoksa yüklenici firmadan mı kaynaklandığını sormamıza ve söz konusu figürlerin kaldırılması talebinde bulunmamıza rağmen aradan geçen yaklaşık 2 ay süre içerisinde herhangi bir işlem yapılmadı.

Parklarda birçok sempatik hayvan figürü kullanılabilirken İslam'a göre haram olan bir hayvan figürünün kullanılması akıllara soru işaretleri getirdi. Tertemiz dimağa sahip olan çocukların oyun alanına hem de en çok sevdiği salıncakların emniyet kemerlerine söz konusu figürün konulması tepkilere neden oldu.

Vatandaşlar, bunun yerine daha sevimli hayvan figürlerinin konulabileceğini ifade ettiler. (İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir