• DOLAR 7.389
  • EURO 8.983
  • ALTIN 441.478
  • ...
Özel hastanelere korona izni... Bakanlık ilave yatak izni verdi

Covid-19 salgın hızındaki artış özel hastaneleri de harekete geçirdi. Vaka sayısındaki artış nedeniyle gelen başvuruları değerlendiremeyen özel hastaneler, bakanlıkta ilave yatak talebinde bulundu. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yaptığı çalışma sonucunda, özel hastanelerin ilave yatak talebini olumlu değerlendirerek, 81 ilin valiliğini, hastanelere ilave yatakların nasıl planlanacağı hususunda bilgilendirdi.

Her il kendisi değerlendirecek

Sağlık hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ahmet Tekin imzasıyla gönderilen yazıda, ‘’Covid-19 pandemisi süresince sağlık hizmet sunumunun hızlı bir şekilde sağlanması amacıyla,  Bakanlığımız hasta yatağı planlamaları dışında, pandemiden kaynaklı talep edilen yatakların ilinizdeki yatak ihtiyacına göre müdürlüğünüzce değerlendirmesi uygun görülmüştür’’ denildi.

Pandemi sonrası iptal edilecek

Bu kapsamda, pandemi süreci sonunda geçici olarak ilave edilen yatakların iptal edileceğinin bilinmesi şartıyla hastane binasında tadilat yapılmaksızın mevcut v ar olan yerinde yatak eklenmek suretiyle sadece erişkin yoğun bakım yatağı veya çocuk yoğun bakım yatağı ilave yapılabileceği belirtilen yazıda, teknik rapor ile faaliyet izin belgelerinin düzenlenerek, mimar onaylı kat planların bakanlığa gönderilmesi istendi.

Özel hastanelerin ilave yatak talebi, sağlık çevrelerinde Covid-19 vakalarının her geçen gün hızlı artışı ile bağlantılı olarak değerlendirildi. Bakanlığın günlük açıkladığı vaka ve ölüm sayıları da artışın boyutlarını ortaya koyuyor. Kaynak: Özel hastaneler talep etti, bakanlık ilave yatak izni verdi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir