• DOLAR 7.416
  • EURO 8.988
  • ALTIN 445.433
  • ...
Semt pazarlarında Coronavirus önlemleri artırıldı

Midyat Belediyesi İçişleri Bakanlığının yeni tip Coronavirus denetimlerinin daha etkin yapılması için yayınladığı genelge kapsamında denetimlerini sıklaştırdı.

İlçe merkezinde haftada dört gün kurulan halk pazarları, Coronavirus (Covid-19) önlemleri çerçevesinde iki güne indirildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında, çarşamba ve cuma günleri kurulan halk pazarları alınan tedbirler çerçevesinde kapalı kalacak. Pazartesi günü Estel Ortaçarşı ve perşembe günü ise Sanayi Mahallesi’nde kurulan halk pazarlarının hizmet vereceği kaydedildi.

Midyat Belediyesi Zabıta Ekipleri ayrıca, genelge kapsamında pazar alanlarında gerekli düzenlemeler ve denetimleri yaparken, pazar esnafına sosyal mesafeye dikkat etme, tezgâhlar arasında boşluk bırakma, maske ve eldiven kullanma konusunda uyarılarda bulundu. Pazar yerlerinde de sigara içme yasağı kontrolleri yapıldı.

Zabıta ekipleri bunun yanında, halkın kişisel hijyenini sağlamak adına da pazar yerlerinin girişlerine de el dezenfektan aparatı koydu.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir