• DOLAR 7.788
  • EURO 9.419
  • ALTIN 454.489
  • ...
HÜDA PAR İstanbul İl Başkan’ından İmamoğlu’na heykel tepkisi

Vakaların artmasıyla birlikte yeni tedbirler hayata geçirildi. Ancak İstanbul’un ulaşımdaki yoğunluğu devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise salgınla mücadele için etkin adımlar atmak yerine heykel açılışına katıldı. HÜDA PAR İl Başkanı Erdal Elibüyük duruma tepki gösterdi. Elibüyük, “İstanbullular heykel değil hizmet bekliyor. Şehrimiz salgınla mücadelede çok zor günler geçiriyor” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHİR HEYKEL DEĞİL HİZMET BEKLİYOR”

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük yaptığı yazılı açıklamada, salgının tekrar yükseliş trendine girdiğini ve hem merkezi hükümetin hem de yerel yönetimin salgınla mücadele etkin adımlar atması gerektiğini belirtti. Elibüyük, “Maalesef tedbirlere yeterince uyulmaması bizi tekrar başa döndürdü. Yeni tedbirlerin alınmasını olumlu karşılıyorum. Ancak alınan yeni tedbirler de İstanbul’un ulaşımdaki yoğunluğuna çare olmuyor. Salgınla mücadelede zor günler geçiriyoruz. Özellikle metrobüs ve otobüslerin seferlerinin az olması hemşerilerimizin tepkisini çekiyor. Bu noktada çok fazla şikayet alıyoruz. Öte yandan halka hizmet etmesi beklenen İBB Başkanı ise heykel açılışına katılıyor. Bu şehir belediyeden sorunlarına çözüm bekliyor. İstihdamı arttıracak, trafik problemini çözecek projeler bekliyor. Ancak Sayın Başkan’ın bu yaklaşımdan çok uzak olduğunu görmek bir İstanbullu olarak bizi derinden üzüyor.” dedi.

“İSTANBUL’UN SORUNLARINI ANLATMAYA HAZIRIZ”

İstanbul’un sorunlarına yönelik tespit ve çözüm çalışmaları yürüttüklerini kaydeden Elibüyük, “Biz her gün esnafımızla konuşuyor, sorunlarını dinliyoruz. Eğer Sayın Başkan İstanbul’un sorunlarına vakıf değilse biz HÜDA PAR İl Teşkilatı olarak bu sorunları kendisine anlatmaya hazırız. Bu konuda çalışmalarımız var.” açıklamasında bulundu.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir