• DOLAR 8.556
  • EURO 10.082
  • ALTIN 496.835
  • ...
Şanlıurfa'da darp edilen çocuğun avukatından açıklama

Olay, Eyyübiye ilçesine bağlı Haleplibahçe Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre henüz öğrenilemeyen bir sebeple küçük bir çocuğu yakalayan M.A. isimli şahıs,  önce küçük çocuğu darp ederek daha sonra kaldırıp yere vurdu.  Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzere harekete geçen polis, çocuğa şiddet uygulayan M.A isimli şahsı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen M.A tutuklandı.

Kamuoyunun yakından takip ettiği "küçük çocuğa şiddet" olayı ile ilgili açıklama yapan mağdurun avukatı Nebahat Yıldırım, olayın küçük çocuk üzerinde ciddi psikolojik etki bırakacağını savundu.

"Şahsın tutuklu yargılanması aile için ve bizler için sevindirici bir gelişmedir"

Avukat Yıldırım, "14 Kasım 2020 tarihinde müvekkil mağdur ve kardeşi evlerine yakın bir alanda oyun oynadıkları esnada mağdur, şüpheli şahsın saldırısına uğramıştır. Olayın gerçekleşmesinin ardından mağdur çocuğun ailesi tarafından karakola başvuru yapılmış ve şüpheli şahıs hakkında şikâyette bulunulmuştur. Gerek avukatı olarak biz, gerek şahsın yakalanması için yoğun bir çaba sarfeden kolluk kuvvetleri ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleri sonucu şüpheli şahıs dün öğlen saatlerinde tutuklanmıştır. Şahsın tutuklu yargılanması aile için ve bizler için sevindirici bir gelişmedir. Öncelikli olarak bu olayın mesleki duruşumuzdan ziyade insani olarak vicdanımızı derinden yaraladığının bilinmesini isteriz. Her ne kadar olaya ilişkin kamera kayıtları, olayın gerçek yüzünü ortaya çıkarmasına yardımcı olmuş ise de mağdur çocuğun ileride bu olayı hatırlamasına ve unutmamasına sebep olacağından ötürü mağdurda ne tür bir psikolojik etki bırakacağı konusunda bizlerin ve ailenin tereddütleri vardır." ifadelerini kullandı.

"Üzücü görüntülerin erişiminin engellenmesi için nöbetçi mahkemeye dilekçe sunduk"

Sosyal medyada küçük çocuğun dilenci olarak lanse edilmesine tepki gösteren Avukat Yıldırım, " Mağdur kesinlikle dilenen veya esnafı rahatsız eden biri değildir. Bu yöndeki haberler asılsız olup, bu haberlere ilişkin gerekli yasal başvurular yapılacaktır. Mağdur henüz  9 yaşında olup, bir çocuk üzerinde ne tür bir psikolojik travma bırakacağı düşünülmeden yapılan asılsız haberler en az şüpheli şahsın mağdur üzerinde bıraktığı acı kadar etki bırakacaktır. Mağdurun annesi olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren son derece hassas bir çizgide çocuğunun hakkının savunulması için üzerine düşeni yapmıştır. Ailenin ve mağdurun daha fazla yıpranmaması adına ve soruşturmanın selameti için sosyal medyada yer alan son derece üzücü görüntülerin erişiminin engellenmesi için nöbetçi mahkemeye dilekçemiz ile başvuru yapmış bulunmaktayız. Bu hassas meselelerde mağdurun yanında yer alan siz değerli basın mensubu arkadaşlara ayrıca teşekkür ederiz." dedi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir