• DOLAR 18.088
  • EURO 18.163
  • ALTIN 1016.26
  • ...
Başkan Vekili Aslan İMKB Fen Lisesi öğrencileriyle yemekte bir araya geldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mahalle, aile, esnaf buluşmalarının yanı sıra gençlerle de bir araya gelen Van'ın merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda bu kez ilçeye bağlı İMKB Fen Lisesi 12’inci sınıf öğrencileriyle yemekte bir araya geldi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Başkan Vekili Aslan, gençlerle tek tek tanışarak okumak istedikleri üniversiteler ve yapmak istedikleri mesleklerle ilgili sohbet etti.

“Bilime katkı sunacağınız meslekler seçin”

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Aslan, her hafta gençlerin yer aldığı farklı STK’larla, sektörlerle bir araya geldiklerini belirterek, “Bire bir tanışma ve duygularımızı düşüncelerimizi ifade etme fırsatı buluyoruz. Her bölüm, her meslek kendine göre özeldir ama bana göre iki kadim bölüm var, Hukuk ve Tıp. Puanınız yetiyorsa eğer bence bu iki bölümden birini okuyun. Bunlar, bilime katkıda bulunacağınız bölümler. Tıp okurken sürekli yeni şeyler öğreniyorsunuz, Hukuk Fakültesinin de yelpazesi geniş hâkim, savcı, avukat olabiliyorsunuz. Birçoğumuz orta direk diye tabir edilen ailelerin fertleriyiz. Ailelerimizin bizden beklentisi var. Ekonomik özgürlüğümüzü kazanmamız gerekiyor. Şimdi çok iyi üniversitelerde okuyanlar bile işsiz kalabiliyor” dedi.

"Fantezi bölümler seçmeyin"

Öğrencilere tüm insanlığı kapsayacak kutsal hedeflerinin olması gerektiğini anlatan Başkan V. Sinan Aslan, şöyle konuştu: “Hayatımın en güzel yılları lise yıllarıydı, o dönemki arkadaşlarımla hala görüşüyorum. Bu arkadaşlarımın birçoğu belli bir birikimde ve nitelikteydi ve hepsi güzel yerlerde çalışıyor. Lise arkadaşlığı kıymetlidir. Size tavsiyem işinizi en güzel şekilde yapın. Benim çok değer verdiğim bir söz var: ‘Israr başarıyı getirir.’ Bu söz her dönem çok hoşuma gitmiştir. İlk sene istediğiniz yeri kazanamazsanız mutsuz olmayın bir sene daha disiplin içinde çalışın istediğiniz üniversiteyi, fakülteyi kazanın. Fantezi bölümler seçmeyin. Aramızda çok zeki arkadaşlar var ama ısrar etmiyor. Hepinizin belli potansiyeli var. Güzel okullar kazanacağınıza inanıyorum.” (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir