• DOLAR 8.725
  • EURO 10.411
  • ALTIN 500.761
  • ...
Adıyaman'da "En İyi Narkotik Polis Anne" projesi başladı

İl Emniyet Müdürlüğünün koordinesinde Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen projenin tanıtım ve bilgilendirme toplantısına Vali Mahmut Çuhadar, İl Müftüsü Mehmet Taşçı Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, ve Adıyamanlı kadınlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, "Bu projede uyuşturucu kullanımının sanılanın aksine gizli ortamlarda değil, pek çoğumuzun gözleri önünde ve evlerinde gerçekleştiğine vurgu yapılmaktadır. Yapılan son araştırmada uyuşturucu bağımlıların yüzde 89,8'inin annesinin ev hanımı olduğu ve yine bu bağımlılarının yüzde 47,5’nin bu maddeleri kendi evlerinde ve neredeyse ailelerinin gözleri önünde kullandıkları tespit edilmiştir. Bu yüzden 'En İyi Narkotik Polisi annedir diyoruz. Sayın Bakanımızın da ifade ettiği üzere, uyuşturucu sorununu yıkacak gücün  'Anne'  yüreği ve iradesi olduğu ve hiçbir istihbarî verinin ise bir annenin hislerinden daha hızlı olamayacağı aşikârdır. Yaptığımız saha çalışmalarında anne ve babaların kendi çocukları için benim çocuğum yapmaz yanılgısına düştüğü, kimsenin uyuşturucu kullanımını kendi çocuğuna yakıştıramadığı ve bu nedenle de çocuklarımızın kontrolü açısından zaafa düşüldüğünün görülmesi sonucu 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi başlatılmıştır." dedi.

"Bu mücadele sadece polisiye önlemlerle veya adli çalışmalarla başarılacak bir mücadele değildir"

"Bu mücadele sadece polisiye önlemlerle veya adli çalışmalarla başarılacak bir mücadele değildir. Duyarlı vatandaşlarımız, özellikle de annelerimiz yanımızda olurlarsa, bu sorunu inanın hep birlikte daha çabuk çözeceğimizden en ufak bir şüphemiz yoktur. Yeter ki siz bizimle olun bize destek verin. Bu mücadelede annelerimizin desteklerini de yanımıza alarak evimize kadar giren bu zehirle mücadelede gücümüze güç katacaktır." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü personeli tarafından uyuşturucu madde ve bağımlılık nedir? Nelere dikkat edilmelidir? Konularında katılımcılara proje hakkında bilgi verilip, uyuşturucu ile mücadele konulu bir sunum yapıldı. (İLKHA)

 









Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir