• DOLAR 9.22
  • EURO 10.76
  • ALTIN 528.289
  • ...
Minik yürekleriyle depremzedelere destek olmak için seferber oldular
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Merkezi Ege Denizi olan 6.6 büyüklüğündeki depremde 105 kişinin yaşamını yitirmesi tüm ülkeyi üzüntüye boğdu. Felaketin ardından tüm Türkiye, İzmir’i etkileyen bölge için seferber oldu.

AFAD'ın öncülüğünde kurtarma ekipleri yıkılan binaların altında kalanları çıkarabilmek için zamanla yarışırken Mardinli çocuklar da depremzedelere destek olmak için kendi aralarında yardım kampanyası başlattılar.

Mardin Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 1/D sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Abdurrahman Güven öncülüğünde evlerinden getirdikleri oyuncak, kuru gıda ve kullanılmamış elbiselerini kolilere yerleştirerek Kızılay yetkililerine teslim ettiler.

İzmir’e yardım gönderme isteklerini okul yönetimine ileten öğrenciler, iki gün boyunca hiç kullanmadıkları oyuncaklarının yanı sıra, evlerinde kullanmadıkları kıyafetleri ve harçlıklarından aldıkları gıda maddelerini de kolilere koyarak deprem bölgesine gönderdi.

Sınıf Öğretmeni Abdurrahman Güven, “Sınıf öğretmenleri olarak hem çocuklarımızda yardımlaşma bilincini geliştirmek hem de İzmir’de zor şartlar altında kalan ailelere bir nebze bile olsa katkı sunmak amacıyla ihtiyaç duyulan ana gıdaları belirledik. Bu katkının maddi değeri çok şeyi ifade etmese de manevi değeri çok şey ifade ediyor.” dedi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir