• DOLAR 8.42
  • EURO 10.016
  • ALTIN 491.092
  • ...
Bir Yusufi annesi daha vefat etti!

Adana'da 1999 yılında, 30 yaşında iken gözaltına alınan Enver Kaplan, günlerce gördüğü işkenceler sonucu düzmece belgelerle müebbet hapis cezası almıştı.

Ömrünü İslami davaya adayan Yusufi Kaplan'ın annesi Kamile Kaplan'a (80) ise 3 ay önce akciğer kanseri teşhisi konulmuş ve son sürecinde felç geçirmişti.

3 gün önce Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kaplan, tedavi gördüğü hastanede Yusufi oğluna, bu dünya gözüyle kavuşamadan vefat etti.

Merhume Kaplan'ın naaşı hastaneden alınarak merkez Yüreğir ilçesi Irmakbaşı köyü mezarlığına defnedildi.

21 yıldır Yusufi Medresede bulunan Enver Kaplan kimdir?

İslami hassasiyetlerinden dolayı FETÖ'nün hâkim, savcı ve polislerinin kumpaslarıyla cezaevine atılan 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurlarından Enver Kaplan, 21 yıldır cezaevinde tutuklu bulunuyor.

Dersi verdiği camiden FETÖ'cü polisler tarafından, bacağından silahla vurularak kaçırılan Enver Kaplan, 5 gün boyunca kırsal alanda işkencelere maruz kaldı.

Bir göl kenarında infaz edilmek üzereyken yakınlardaki bir çobanın görmesi üzerine Emniyet Müdürlüğüne götürülen ve gözaltı gibi yargılama süreci de hukuksuz bir şekilde devam eden Kaplan, işlemediği suçlardan dolayı müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaplan'ı o dönem kaçıran polisler, ceza veren hâkim ve savcılar ise şu an FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle tutuklu bulunuyor. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir